Скучна Италия изтръгна победа срещу уплашена Швеция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италия победи сладко в края Швеция с 1:0 и се класира за осминафиналите на Евро 2016. Цял мач двата тима кюскаха безцелно топката и зрителитите на стадиона в Тулуза бяха пред заспиване.

Липсваха голови ситуации и каквито и да било интересни решения на 22-мата на терена. Всичко вървеше към постно 0:0 до 88-ата минута.

Тогава Едер се измъкна от защитата на скандинавците и излезе сам срещу вратаря. Нападателят оплете хладнокръвно топката в мрежата и дари 3 скъпоценни точки на "Скуадрата". Така активът на апенинците вече е 6 точки и те със сигурност се класират за елиминационната фаза.

Швеция пък остава само с 1 точка и ще се нуждае от задължителен успех в третия си мач срещу фаворита Белгия, за да има шанс за продължаване напред в турнира.

- Край на мача - 1:0 за Италия.

- 88-а минута - 1:0 за Италия. Едер бе изпуснат от защитата на Швеция и се озова сам срещу вратаря. Без да се затрудни нападателят даде късен аванс на "Скуадрата".

- 82-а минута - Пароло от Италия тресна горната греда от чиста позиция. Той бе оставен сам в наказателното поле и получи хубаво подаване, но ударът му с глава излезе в аут, след съприкосновението с гредата.

- Отборите провеждат мача буквално на ходом. Тоталната скука продължава вече над 70 минути. Няма нито едно голово положение, нито една смислена атака. Само кюскане и изритване безцелно на топката.

- Вторача част почна с неточен удар на Италия.

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ - 0:0. СКУКА! СКУКА! СКУКА!

4157743

Вече над 35 минути изобилства от нарушения. Златан Ибрахимович вече извърши 4 фаула в атака, което води до пълна импотентност на шведите напред. Италианците също си подават лежерно, без да рискуват. Досега това е най-скучният и слаб мач на Евро 2016.

4157742

- Сега пък Италия взе нещата под свой контрол. Липсват обаче опасни положения и пред двете врати. Играе се позиционно.

4157736

4157737

- Шведите упражняват териториален превес в първите минути

Виктор Касай дава първи съдийски сигнал на мача в Тулуза!

4157734

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Преди мача

Италия и Швеция откриват днешния футболен ден по терените на Франция от 16.00 ч. Sporta.bg ще следи двубоя на живо от Тулуза.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА НЯКОЙ ОТ ТЕЗИ ЛИНКОВЕ

4157732

СЪСТАВИТЕ:

ИТАЛИЯ (3-5-2): Буфон - Бардзали, Бонучи, Киелини - Флоренци, Пароло, Де Роси, Джакерини, Кандрева - Пеле, Едер

ШВЕЦИЯ (4-4-2): Исаксон - Йохансон, Линдельоф, Гранквист, Олсон - Ларсон, Екдал, Калстрьом, Форсберг - Ибрахимович, Гуидети

Рефер: Виктор Касай (Унг)

4157731

Шведите тръгнаха с хикс срещу Ирландия и сега ще търсят нещо от "адзурите". Италия има определено по-голямо самочувствие след успеха над фаворита Белгия с 2:0.

При успех над "Тре Крунур" Италия ще си обезпечи класирането за 1/8-финалите. За апенинците този двубой ще е въпрос на чест, след като на първенството през 2004 година, датчани и шведи завършиха в очеизвадно уговорен мач 2:2, продължиха на 1/4-финалите и изхвърлиха Италия от турнира.

4157730

"Най-опасната част от състава на Швеция е Златан Ибрахимович", коментира вратарят на скуадрата Буфон.

Златан е пронизвал вратата на Буфон през 2004 година, а сега ще иска отново да накаже съперника си, а и да се превърне в първия футболист реализирал попадение в 4 шампионата.