Скримов на финал за Купата на претендентите

снимка: cev.lu

Италианският тим Андреоли (Латина), с българина Тодор Скримов в състава си, се класира за финала в турнира за Купата на претендентите по волейбол за мъже.

В полуфинална среща-реванш Андреоли загуби с 2:3 (36:34, 16:25, 21:25, 25:19, 13:15) гейма, но след победа с 3:0 в първия мач достигна до мача за трофея. Българският национал 17 точки.

Саша Старович се отличи с 26 точки за италианския тим. На финала Андреоли ще спори с друг турски отбор - Фенербахче.

Воденият от Мартин Стоев румънски шампион Томис (Констанца) не успя да се класира за финала на турнира за Купата на СЕВ. В среща-реванш от полуфиналите френския Пари Волей (Париж) спечели с 3:2 (12:25, 25:20, 20:25, 25:23, 15:11) гейма.

Тъй като Томис спечели първия мач с 3:2, се стигна до златен гейм, в който френския отбор спечели с 15:12 точки.

Тримата българи в състава на Томис бяха титуляри. Дмитрий Бахов реализира 20 точки, разпределителят Андрей Жеков записа 5, а либерото Владислав Иванов имаше 45 процента отлично посрещане.

На финала Пари Волей ще играе с руския тим Губерния (Нижний Новгород), който е воден от Пламен Константинов. Губерния победи с 3:2 (21:25, 25:19, 25:23, 18:25, 16:14) гейма при гостуването си на Скра (Белхатув) във втората среща от полуфиналния сблъсък между двата отбора, посочва БТА.