Скандално: Феновете на Локо (Пд) прекратиха мача с Ботев

Феновете на Локомотив Пловдив прекратиха по скандален начин днешното голямо дерби с Ботев от 34-ия кръг на българската "А" група.

Сблъсъкът на "Лаута" все още не бе достигнал и полувремето си, преди реферът Георги Кабаков да прибере футболистите на двата тима в съблекалнята. Причина за това стана поведението на "черно-белите" фенове, които явно в израз на протест към собственика Константин Динев, засипаха терена с бомбички и пиротехника. Една от тях за малко не удари и бранителя на гостите Сърджан Лукин. Двубоят бе прекратен при равенство 0:0.

Подобни сцени се разиграха и в началото на двубоя, когато Георги Кабаков отново прекрати временно мача, но все пак позволявайки играта да продължи няколко минути по-късно.

Наставникът на домакините Александър Станков заложи на Мартин Камбуров в предни позиции, като капитанът Здравко Лазаров, Спас Делев и Крис Гади трябваше да атакуват от втора позиция. Диего Фераресо и Аласан Н'Дайе получиха доверието на Станков като двойка вътрешни халфове. Йордан Тодоров, Ангел Грънчов, Александър Тунчев и Ангел Йошев действаха в отбрана пред вратаря Кирил Акалски.

Юнес Хамза очаквано оглави атаката на Ботев днес, докато Ромарио Кортзорг и Вандер Виейра трябваше да подкрепят тунизиеца от втора позиция. Възстановеният от контузия Георги Сърмов стартира в средната линия, където места заеха още Абел Анисе и Мариян Огнянов. Йордан Христов, Сърджан Лукин, Александру Бенга и Веселин Минев започнаха в защита пред Адам Стаховяк.

4080865

Още в 3' домакините застрашиха за първи път пазената от Стаховяк врата. Спас Делев центрира опасно в наказателното поле на гостите, като в крайна сметката топката премина съвсем близо до дясната странична греда. Малко след това сблъсъкът бе прекъснат за няколко минути, след като феновете на Локомотив засипаха игралното поле с пиротехника.

В 12' се стигна и до първа стопроцентова възможност пред вратата на Локомотив. Вандер Виейра проби отлично в наказателното поле на домакините, връщайки добре топката към Мариян Огнянов. Бившият футболист на Левски насочи топката в очертанията на вратата, но от самата голлиния Йордан Тодоров изчисти. Секунди по-късно се стигна и до неприятна ситуация за наставника на домакините Александър Станков, който трябваше да замени принудително своя капитан Здравко Лазаров.

4080863

В 20' защитата на "смърфовете" отново се пропука, но гостите не успяха да се възползват от ситуацията. Центриране на Вандер Виейра бе "проспано" от централните бранители на Локомотив, като топката попадна в Юнес Хамза. Таранът обаче явно не очакваше подобен подарък, не съумявайки да реагира добре.

4080864

Пет минути преди почивката се стигна и до повратния момент, свързан с публиката на домакините. Ултрасите на Локо отново започнаха да мятат бомбички по посока терена, като бранителят на БотевСърджан Лукин за малко не бе ударен от една от тях. Това и провокира Георги Кабаков да сложи временно край на двубоя, прибирайки се в съблекалнята. Малко след това реферът бе последван и от футболистите, които останаха в очакване на финално решение. Такова в крайна сметка имаше, а Георги Кабаков реши да прекрати срещата, преценявайки, че здравето на играчите е твърде застрашено в създалата се ситуация.