Скандална дузпа и хеттрик на Канибала пратиха Барса на финал (ВИДЕО и СНИМКИ)

снимка: БГНЕС

Барселона се класира на финала на Световното клубно първенство, което се провежда в Япония. Каталунците праснаха с класическото 3:0 китайския шампион Гуанджоу Евъргранде - с хеттрик на Луис Суарес.

Канибала блесна в отсъствието на Меси и Неймар. Той вкара в края на първата част за 1:0. През второто полувреме добави още 2 попадения. Меси не игра заради бъбречни колики. Неймар пък остана в Каталуния по треньорско усмотрение.

4151580

Уругваецът ЛУис Суарес обаче наниза третия гол от дузпа, която разсмя всички на стадиона, а и милионите пред тв екраните. Съдията я свирна убедено, макар че нямаше никакви основания да го прави. Щабът и играчите на китайците полудяха от ярост, но в крайна сметка реферът нямаше как да промени скандалното си решение.

Гуанджоу, който е воден от Луис Фелипе Сколари, се намираше в страхотна серия от 29 поредни мача без загуба преди да срещне Барса.

4151581

На финала на Световното клубно първенство испанският отбор ще се изправи срещу Ривър Плейт в неделя.

Аржентинците не крият, че точат ножа на Барса и нямат намерение да се дават лесно на фаворита.