Клоуните от БФС спряха правата на Таско и Георги Йорданов и дадоха служебна победа на Левски

снимка: БГНЕС

Съдийската комисия към Българския футболен съюз спря правата на скандалните рефери Георги Йорданов и Таско Тасков за неопределено време.

Двамата ръководеха двубоите между Левски и Литекс съответно за първенството и от турнира за Купата на България. Със спрени права е и асистент съдията Николай Стайков.

Междувременно спортно-техническата комисия присъди служебен резултат 3:0 за срещата Левски - Литекс, част от 20-ия кръг на А група.

Срещата беше прекратена в края на първото полувреме, след като тимът от Ловеч напусна терена.

Ето и решението на комисията:

"СТК при БФС след като разгледа инцидента с прекратяване на срещата от 20–тия кръг на А група между отборите на ПФК "Левски" Сф и ПФК "Литекс" Ловеч на основание чл. 24, ал.9 от Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС анулира отбелязания в срещата гол на ПФК „Литекс” Ловеч и присъжда служебен резултат 3 : 0 в полза на ПФК „Левски” София.

Последващи санкции относно Решението на ДК при БФС от 17.12.2015 година ще бъдат разисквани от СТК на свое следващо заседание след приключване на процедурите по обжалване".

Иначе казано - клоуните от БФС днес присъждат служебна победа и 3 точки на Левски, а след няколко дни ще отнемат точките от актива на "сините", защото резултатите на Литекс през първия полусезон ще бъдат анулирани, а класирането ще бъде прекроено.

Шефът на цирка, наречен БФС, Боби Михайлов пък пак отсъства и не коментира и думичка. Босът е в Швейцария по важни футболни дела. Като се върне у нас пък отново ще го заболи стомахът и ще се покрие в миша дупка.