Скандален рефер подари победа на Юнайтед срещу 9 от Челси

В изключително оспорван двубой от 9-ия кръг на Премиър лийг Манчестър Юнайтед превзе крепостта на Челси „Стамфорд" Бридж и завърза борбата за първото място след успех с 2:3.

Домакините обаче имат пълното право да протестират срещу този резултат, след като главният съдия Клатемберг буквално се подигра с усилията на играчите в син екип и показа два червени картона за Челси и позволи гол на Чичарито от засада да бъде зачетен.

„Червените дяволи" поведоха набързо с 0:2 след автогол на Луис (4) и гол на Ван Перси (12). Оттогава обаче Челси беше абсолютен господар на терена, а Мата (44) и Рамирес (53) възстановиха равенството.

Тогава обаче реферът показа резонен червен картон на Иванович за фаул срещу Иънг, но след това даде втори жълт картон на Торес за несъществуваща симулация, като остави домакините с 9 човека. Това не беше достатъчно и в 75-ата минута гол от засада на Чичарито беше зачетен - 2:3 за Юнайтед.

Въпреки че допусна първата си загуба в първенството, Челси остава на първото място с 22 точки, но грандовете от Манчестър са вече само на точка зад възпитаниците на Ди Матео.

Още в 4-ата минута грешка в защитата на домакините позволи на Ашли Иънг да остане в ситуация един-на-един срещу Кейхил. Крилото пусна надясно към връхлитащия Рууни, който нахлу в наказателното поле и подаде на Ван Перси. Холандецът стреля в левия страничен стълб, но топката се отклони в гърба на Давид Луис и влезе във вратата - 0:1.

До 12-ата минута разликата беше удвоена, след като Ашли Коул за пореден път не се намеси добре в своята зона и позволи на Валенсия необезпокояван да атакува през дясното крило. №7 се спря на аутлинията и подаде по тревата пред малкото наказателно поле, където Ван Перси отново беше непокрит - холандецът не прощава от такива ситуации и резултатът беше 0:2.

Възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън обаче допусна голяма грешка, като прие играта в своята половина. В 24-ата минута Давид Луис стреля много опасно от пряк свободен удар, а Де Хеа изби с крак, за да спаси своите. Последва и греда, дело на Карик, който не успя да изчисти добре и едва не си отбеляза автогол.

В заключителните минути на полувремето Челси натисна здраво и в 36-ата минута Де Хеа трябваше да се намесва решително след страхотен удар отблизо с глава на Кейхил. Няколко минути по-късно той отново трябваше да се намесва, след като Торес беше останал непокрит - ново прекрасно спасяване на Де Хеа.

В 44-ата минута обаче и той трябваше да извади топката от своята врата, след като Мата изпълни по чудесен начин пряк свободен удар малко пред наказателното поле - 1:2 и Челси се върна в мача.

През вторите 45 минути картината на „Стамфорд Бридж" не се промени и домакините се впуснаха в яростни атаки. При една такава в 53-ата минута Мата беше изведен в наказателното поле, но беше затворен. Испанецът обаче намери продължение и подаде от другата страна на пеналта, където Оскар овладя и центрира перфектно в полето на вратаря, където Рамирес надскочи Еванс и отбеляза с глава - 2:2 и шоуто продължаваше с пълна сила.

Последваха нови силни атаки за „сините", които пропуснаха удобни положения чрез Азар и Мата, но в 63-ата минута последва ужасна грешка на Кейхил, който позволи да бъде изведен Ашли Иънг сам срещу вратаря, а Иванович не успя да избегне контакта с крилото. Съдията реши, че това е червен картон и Челси остана с човек по-малко до края.

Положението за домакините стана още по-тежко, след като Джони Евънс фаулира Фернандо Торес, но съдията счете, че испанецът симулира и му показа втори жълт и червен картон - абсолютен съдийски подарък.

И това обаче не се оказа достатъчно, като в 75-ата минута Петър Чех спаси по страхотен начин удар на Ван Перси. Топката стигна до Рафаел, който центрира пред голлинията, където резервата Чичарито вкара топката. Мексиканецът обаче беше в засада, но съдията не отчете този факт - 2:3 за Юнайтед срещу 9 от Челси.

До края на срещата домакините не успяха да се противопоставят на своя противник и въпреки добрата си игра загубиха - 2:3 на "Стамфорд Бридж".