Щутгарт с първа домакинска победа от началото на сезона

С гол на Ведад Ибишевич в края на мача Щутгарт се наложи с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт) в среща от 9-ия кръг в Бундеслигата. Кристиан Гентер откри резултата в 6-ата минута в полза на домакините, но Айнтрахт стигна до равенство в 67-ата чрез Александер Майер.

Мартин Харник пропусна да вкара втори гол за домакините малко преди изравнителното попадение, а в 79-ата минута правилно беше отменено попадение на Ибишевич заради засада. Само три минути след това обаче босненецът се разписа за 2:1.

За Щутгарт това бе първа домакинска победа от началото на първенството, след като досега те имаха две като гости.

С днешните три точки швабите имат 12 и се придвижиха на 8-о място в класирането, а освен това регистрираха и четвърти мач без поражение. Гостите от Франкфурт остават на 3-о място след силния си старт с 19 точки, а днешното им поражение е второ от началото на първенството.