Скандален гол на Суарес класира Ливърпул (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Ливърпул се наложи с 2:1 над петодивизионния тим на Мансфийлд Таун и се класира за четвъртия кръг в турнира за ФА къп.

Попаденията за гостите от елита реализираха дебютанта Даниел Стъридж в 7-та и Луис Суарес в 59-та минута, като при втория гол уругваецът видимо игра с ръка.

За Мансфийлд 10 минути преди края на срещата се разписа Матю Грийн, но това не бе достатъчно за нещо повече от почетна загуба.

Така Ливърпул прогресира напред, ажребият, теглен днес, отреди мърсисайдци да срещнат Олдъм в следващия етап на надпреварата.

„Червените" бяха абсолютен фаворит срещу скромния съперник и това позволи на Брендън Роджърс да излезе с малко по-необичаен състав, като за сравнение с двубоя със Съндърланд, който Ливърпул спечели с 3:0 преди четири дни, сега на терена сред стартовите 11 излязоха само Стюърт Даунинг и Лукас Лейва.

Срещата започна много добре за гостите и те излязоха напред в резултата след само 7 минути игра. Разписа се Даниел Стъридж, за който това бе дебют с червената фланелка. Той получи хубав пас от Джонджо Шелви, който го изведе сам срещу стража на домакините Алън Мериът и бившият кадър на Челси не сгреши за 1:0.

Мърсисайдци продължиха да атакуват и на няколко пъти през първата част имаха възможност да покачат своята преднина. Добри положения се откриха пред Сусо, Стюърт Даунинг, Джонджо Шелви и Даниел Стъридж, но те не намериха целта.

От своя страна футболистите на Мансфийлд опитаха да затруднят Брадли Джоунс с далечни изстрели на Крис Клемънс и Матю Грийн, но без успех.

В началните минути на второто полувреме домакините заиграха по-агресивно и създадоха няколко ситуации пред вратата на Ливърпул, но гол не падна.

Брендън Роджърс отговори с пускането в игра на звездата и голмайстор на своя тим Луис Суарес, който замени Даниел Стъридж в 55-та минута. Смяната даде резултат и само четири минути по-късно Ливърпул отбеляза втори гол, дело именно на уругваеца.

Стюърт Даунинг намери Суарес в наказателното поле с отлично подаване през центъра на защитата на домакините, бившият футболист на Аякс стреля, стражът на Мансфилд спаси първия му удар, но при втория не успя да се намеси. На повторенията обаче се видя, че голмайсторът на Ливърпул си помогна с ръка да овладее топката след намесата на Мериът, но реферите останаха безмълвни - 2:0 и по-голямо спокойствие за Роджърс и неговите момчета.

10 минути преди края на двубоя Мансфийлд успя да се върне в мача, след като защитата на Ливърпул не успя да се намеси добре при едно центриране отляво и Матю Грийн с хубав удар от центъра на наказателното поле порази вратата на Брадли Джоунс за 1:2.

Това вдъхнови домакините, които в последните минути на срещата държаха инициативата и направиха всичко по силите си, за да вкарат изравнителен гол и да стигнат до преиграване на митичния „Анфийлд". Такъв обаче не падна и Ливърпул се поздрави с успеха.

szólj hozzá: Mansfield vs Liverpool 1:2 GOALS HIGHLIGHTS