Десет от Реал Мадрид пречупиха коравите баски, Моуриньо отново скандализира (ВИДЕО И СНИМКИ)

Шампионът на Испания Реал Мадрид прекъсна серията си от два мача без победа в Примера Дивисион, след като тази вечер "белите" спечелиха драматично с 4:3 домакинството си на Реал Сосиедад в среща от 18-ия кръг.

Жозе Моуриньо отново разбуни духовете в Мадрид, оставяйки капитана Икер Касияс на резервната скамейка за втори пореден мач. Под рамката на вратата отново застана Антонио Адан, който обаче бе изгонен от игра след едва 5 минути игра. Това наложи влизането на Сан Икер, който бе посрещнат с бурни аплодисменти от трибуните на "Сантяго Бернабеу".

Два гола за победителите реализира Кристиано Роналдо, докато по веднъж се разписаха Карим Бензема и Сами Кедира. Запомнящ се мач на "Бернабеу" пък изигра халфът на гостите Шаби Прието, който наниза хеттрик в мрежата на шампионите.

Така Реал Мадрид събра актив от 36 точки, но оставайки на трета позиция зад лидера Барселона и градския съперник Атлетико Мадрид. Каталунците имат актив от 49 точки, но и мач по-малко. Атлетико е с 40 пункта, преди днешното си гостуване на Майорка. Реал Сосиедад остава на 8-а позиция с 25 точки.

Жозе Моуриньо не можеше да разчита на наказаните Серхио Рамос и Пепе, което наложи връщането на Рикардо Карвальо сред титулярите. Негов партньор в защита бе Рафаел Варан, докато Микаел Есиен и Алваро Арбелоа заеха позициите на бековете. Сами Кедира и Шаби Алонсо оформиха двойка в средата на терена, докато Хосе Кайехон, Месут Йозил и Кристиано Роналдо подкрепяха централния нападател Карим Бензема. В групата на Реал Мадрид след дълго отсъствие се завърна Гонсало Игуаин, който седна на пейката.

Диего Ифран оглави атаката на баските, докато Карлос Вела и Шаби Прието атакуваха от втора позиция. Антоан Гризман застана зад централния нападател на Реал Сосиедад.

Сблъсъкът на "Бернабеу" нямаше как да стартира по-вихрено. Още в 2' домакините откриха резултата, възползвайки се от лош опит за изкуствена засада на противника. Подаване на Сами Кедира намери Карим Бензема зад отбраната на Сосиедад, а френският таран преодоля Клаудио Браво за 1:0.

Събитията бързо се пренесоха пред отсрещната врата, където стана горещо. В 5' Карлос Вела бе изведен очи в очи с Антонио Адан, а стражът на "белите" фаулира мексиканския национал. Светкавично последва наказателен удар и изгонване на вратаря, който бе заменен от капитана на отбора Икер Касияс. Играта пък напусна Хосе Кайехон. Зад топката застана Шаби Прието, който прати Икер в другия ъгъл и изравни - 1:1.

До почивката на "Бернабеу" продължи да бъде интересно, като двата отбора си размениха по още едно попадение.

В 35' шампионите отново излязоха напред в резултата, като този път реализира асистентът за първия гол Сами Кедира. Рикардо Карвальо опита да отбележи след изпълнение на корнер, а изстрелът му бе пренасочен от Кедира. Германският национал реализира атрактивно с пета и изведе "лос бланкос" напред - 2:1.

Радостта на Моутим отново трая кратко, защото баските за втори път отвърнаха на удара в разстояние на пет минути. В 40' Шаби Прието бе изпуснат от защитата в бяло и технично матира Касияс, бележейки втория си гол в срещата.

В добавеното време на първата част Карим Бензема можеше за трети път да изведе своя тим напред, но френският национал нацели гредата.

През втората част изглеждаше така, сякаш голеадата на "Бернабеу" ще е поотихне, но съвсем скоро зрителите се убедиха в противното. Головете отново започнаха да валят един след друг, а между 68' и 70' испанският шампион нанесе мълниеносен двоен удар над своя опонент.

Кристиано Роналдо изведе "кралския клуб" напред след перфектна асистенция на Бензема, а две минути по-късно отново той удвои аванса на своя тим. Португалецът стреля много силно от пряк-свободен удар, а Клаудио Браво не се намеси по най-добрия начин, позволявайки топката да премине през пръстите му - 4:2.

Това обаче не отчая баските, които бързо намалиха пасива си и се върнаха в срещата. В 76' Шаби Прието отново се оказа на точното място в точното време, реализирайки исторически за кариерата си хеттрик на "Сантяго Бернабеу" - 4:3.

Две минути преди това в игра се появи Гонсало Игуаин, който бързо можеше да отпразнува възстановяването си с попадение. Ел Пипита се озова на стрелкова позиция, но ударът му с левия крак срещна горната греда на вратата.

В 79' численото равенство на терена бе възстановено, като гостите също останаха с десет души. Дани Естрада блокира по непозволен начин Кристиано Роналдо на левия фланг, което и доведе до втори жълт картон за него в двубоя. Минута по-късно Роналдо бе близо до хеттрик, но този път Браво се намеси подобаващо и отрази силния му изстрел от малък ъгъл. Пет минути преди края Жозе Моуриньо извърши и последната си смяна за вечерта, а Месут Йозил отстъпи мястото си на Лука Модрич.

До края на мача нови голове не последваха, макар и да не липсваха възможности за това. В последните минути опасно центриране на Карлос Вела бе отразено в корнер, а Лука Модрич не успя да преодолее Карлос Браво, стреляйки с левия крак.

szólj hozzá: Real Madrid vs Sociedad 4:3 GOALS HIGHLIGHTS