Сити вкара 3 на Фулъм под снега в Манчестър

Манчестър Сити не остави никакъв шанс на Фулъм в последния мач от съботната програма на 24-ия кръг и го срази с 3:0.

Силният снеговалеж и тежкият терен затрудняваха 22-ата на терена, но „гражданите" се поздравиха със 17-та поредна победа в Премиършип на свой терен.

Възпитаниците на Роберто Манчини продължават да имат перфектна статистика на собствения си „Етихад Стейдиъм", а самият италиански специалист се поздрави с 50-та победа, откакто работи на Острова.

Независимо от трудните атмосферни условия, домакините създадоха достатъчно положения, за да се поздравят с комфортна победа и резултатът можеше да бъде и по-изразителен, като гостите също имаха шансове да не напуснат Манчестър без отбелязан гол.

Така Сити вече има 57 точки и се усамотява на върха в Премиършип, като има 3 пункта преднина пред втория Манчестър Юнайтед, който утре ще гостува на Челси в голямото дерби на кръга.

Тотнъм е на трета позиция с 49 пункта и мач по-малко от водачите, като отборът, воден от Андре Вилаш-Боаш, има 42 точки в актива си.

Резултатът бе открит още в 10-ата минута на срещата чрез страхотен пробив на Адам Джонсън, който се вряза между бранителите на Фулъм и нахлу в наказателното поле. Халфът на Сити се строполи на тревата след съприкосновение с Беърд и реферът Мартин Аткинсън посочи бялата точка.

Серхио Агуеро със самочувствие реализира дузпата, но повторенията показаха, че Джонсън сам е провокирал контакта с крака на Беърд и не трябваше да бъде отсъждан наказателен удар.

Джонсън и Агуеро бяха най-активните на терена за домакините, като младият халф на лидера постоянно създаваше проблеми на противниковите бранители.

В 30-ата минута той отново демонстрира добър контрол на висока скорост и си освободи позиция за стрелба. Ударът не закъсня, а след рикошет в крака на Беърд, топката посети мрежата на Марк Шварцер за втори път - 2:0.

Малко преди това Деймиън Дъф бе пропуснал да изравни резултата след самостоятелен пробив в пеналтерията на Сити.

След почивката снеговалежът се засили и съдията на два пъти прекъсваше двубоя, за да могат да бъдат разчистени очертанията на терена и най-вече централната линия.

В 64-ата минута Беърд отправи удар от добра позиция и трябваше да преодолее Джо Харт, но стражът на домакините отрази опасността.

В 72-ата минута Агуеро с прекрасен рейд по левия фланг предостави по отличен начин топката за Един Джеко и за него не бе трудно да я прати в мрежата - 3:0.

До края на срещата гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но Клинт Демпси нацели гредата.