Сити пребори Ливърпул след дузпи във финала за Купата (ВИДЕО)

Манчестър Сити е новият носител на отличието в турнира за Купата на лигата, след като надви Ливърпул след изпълнение на дузпи. "Гражданите" доминираха в редовното време и продълженията, но Ливърпул се спаси от поражение още в рамките на 90-те минути, но резултатът бе 1:1.

Фернандиньо откри резултата в 49-ата минута след груба грешка на вратаря Симон Миньоле, но самият страж се реваншира за пропуска си и с отлични спасявания до края на мача. В 83-ата минута Филипе Коутиньо възстанови равенството и вкара мача в продължения, където отново "гражданите" имаха превес, но не го материализираха заради добрите изяви на Миньоле.

При дузпите обаче стражът на Сити Уили Кабайеро спаси три дузпи и така позволи на своя тим да се възползва от по-точния си мерник от 11-те метра, за да си узакони успеха и да триумфира с Купата на лигата.

След като и двата тима залагаха почти изцяло на титулярните си състави, се очакваше мачът да бъде динамичен и интригуващ, но първият половин час игра не предложи нищо подобно.

Най-неприятната новина за феновете на Ливърпул, освен липсата на креативност и голови положения, бе контузията на Мамаду Сако в 25-ата минута, която доведе до принудителна смяна с Коло Туре.

Твърдите отигравания до края на полувремето продължиха да взимат връх за сметка на истински стойностните ситуации, като на почивката Ливърпул не можеше да се похвали с нито един точен удар, а Сити - само с един. В 22-ата минута Симон Миньоле се намеси решително при изстрел на Серхио Агуеро, при който отклони топката в гредата, но това положение се оказа самотно в статистиката за първата част.

При положение че мачът се развиваше без много чисти положения, не бе изненадващо, че първото попадение падна след сериозна грешка в защита. Агуеро задържа топката около пеналтерията и подаде вдясно за Фернандиньо, чието центриране не бе никак заплашително, но Симон Миньоле някак си позволи топката да мине между ръцете му и да се оплете в мрежата - 1:0.

Fernandinho GOAL (0:1) Liverpool Fc vs...by OfficialGoals

Ливърпул опита да отговори на предизвикателството с няколко качествени разигравания в противниковата половина, но следващото най-чисто положение бе отново в актива на Сити. В 60-ата минута Рахийм Стърлинг направи изумителен пропуск фронтално на три метра от вратата, след като някак си не можа да уцели рамката.

В 62-ата минута съдията странно защо не отсъди дузпа за нарушение на Морено в наказателното поле срещу откъсналия се Агуеро. В 68-ата минута Агуеро за пореден път изработи интересно положение пред пеналтерията на Ливърпул и стреля от 20-ина метра, но Миньоле тзи път се намеси авторитетно.

В 83-ата минута с първото си сериозно положение в целия мач Ливърпул не само внесе напрежение в наказателното поле на Сити, но и успя да измъкне изравняването. Разбъркването в пеналтерията бе толкова сериозно, че първо топката срещна гредата, а на три пъти защитниците на "гражданите" не можаха да изчистят. В крайна сметка на празна врата Коутиньо прати топката в мрежата и попадна в прегръдките на съотборниците си.

Liverpool 1-1 Manchester City 28.02.2016by FootballLiveGoals

В 85-ата минута Сити можеше почти веднага да си върне аванса, но този път Миньоле се прояви с отлично спасяване при удар отблизо на Яя Туре. Вратарят на Ливърпул направи още една ключова намеса преди последния съдийски сигнал, с което до голяма степен се реваншира за грешката си при гола на Фернандиньо.

Първата част на продълженията се разви далеч по-драматично и интензивно от почти всичките редовни минути, но най-фрапантният пропуск бе дело на Агуеро в 104-ата, когато той бе изведен зад защитата, но Миньоле спаси с една ръка диагоналният му изстрел и отново опази вратата си.

Последният четвърт час от мача бе доста нервен и напрежението ескалира в самия край, когато Яя Туре направи изключително груб фаул срещу Адам Лалана, с което провокира гнева на играча на Ливърпул. Котд'ивоарецът бе незаслужено оставен на терена, след като получи само жълт картон, а раздразнението на Лалана провокира меле между футболистите, което обаче бе потушено с дружни усилия и не се стигна до грозни ексцесии.

В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1, като двата тима започнаха да си разменят дузпи. Фернандиньо изпусна първи за Сити, но Лукас Лейва и Филипе Коутиньо се изложиха от бялата точка за Ливърпул. Серхио Агуеро изведе Сити напред с точното си изпълнение, като преди него Джан бе реализирал за "червените", а Хесус Навас бе изравнил.

Уили Кабайеро спаси изстрела от бялата точка на Адама Лалана, а Яя Туре реши изхода на сблъсъка - 3:1 за Сити при дузпа.