Дортмунд обърна 10 от Хофе в последните минути (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) зарадва препълнените трибуни на „Сигнал Идуна Парк“ и постигна героичен обрат от 0:1 до 3:1 срещу останалия с човек по-малко Хофенхайм в среща от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите поведоха още в 25-ата минута и се оттеглиха на почивка с аванс, но в 58-ата минута Руди от състава на Хофенхайм получи пресилен директен червен картон за спирне на контраатака окло централния кръг.

Дортмунд се възползва от численото си предимство и в последните 10-ина минути на срещата наниза цели три безответни гола, за да си осигури крайния успех. В 80-ата се разписа Хенрих Мъхитарян за 1:1, а в 85-ата играещият предимно като резерва Адриан Рамос отбеляза за 2:1.

Мъхитарян предостави кълбото на Пиер-Емерик Обамеянг в 92-ата минута и габонецът фиксира крайното 3:1 с 22-ия си гол от началото на сезона – само 1 по-малко от Роберт Левандовски в класацията на реализаторите.

Дортмунд събра 54 точки и отказа да позволи на Байерн да се откъсне на върха на повече от 8 точки, докато Хофе с 18 е предпоследен.

All Goals HD - Dortmund 3-1 Hoffenheim - 28-02...by edward-gashi