Сити обърна Суонси и запази разликата с Челси

Шампионът на Англия Манчестър Ситисе затрудни максимално със Суонси Сити, но успа да обърне "лебедите" на своя "Етихад" и изхвърли уелсците от топ 4 в Премиършип.

Двубоят почна слабо за домакините, които още в 8' изоставаха от своя съперник. Суонси организира отлична контраатака, като Бони комбинира на двойно подаване с Нейтън Дайър, който изведе нападателят на чиста позиция - удар и 0:1.

"Лебедите" обаче не успяха да удържат дълго своя аванс и натискът на Сити се оказа прекален за гостуващия тим. Само 10 минути след първото попадение Навас проби необезпокояван през защитата на "гражданите" и пусна за Йоветич, който от 5 метра не сбърка - 1:1.

След гола обаче "гражданите" нямаха много положения и не успяха да обърнат през първата част. През второто полувреме обаче след куп пропуски шампионите успяха да се доберат до победата.

Обичайният заподозрян в тежки моменти за Сити Яя Туре беше в прегръдките на своите съотборници. Той получи страхотен пас с пета от Фернандиньо, нахлу в наказателното поле и с мощен удар направи 2:1.

До края на срещата Суонси не успя да отвърне на удара и остана на 6-о място с актив от 18 точки. Сити запазва позиции и се намира на 3-о място с актив от 24 точки - на 8 от лидера Челси.