'Гладбах и Волфсбург се изложиха, успех за Леверкузен

Борусия (Мьонхенгладбах) втрещи привържениците си на „Борусия Парк“ с втора поредна загуба в германската Бундеслига, която още повече завърза битката за място в топ 3. След като бе допуснал едва шест гола в първите 11 кръга от първенството и бе загубил единствено визитата си на Дортмунд, и то след уникален автогол, Мьонхенгладбах отстъпи изненадващо с 1:3 на Айнтрахт (Франкфурт).

Домакините остават с 20 точки на трето място в класирането и запазват дистанцията от 3 пункта спрямо втория Волфсбург единствено защото „вълците“ също се провалиха в съботния следобед – 2:3 при визтата си на Шалке.

Байер (Леверкузен) се облагодетелства от грешните стъпки на гореспоменатите два тима и с победата си 3:1 като гост на Хановер събра също 20 точки, за да изравни по актив Мьонхенгладбах и да окупира 4-тото място.

'Гладбах поведе в 5-ата минута чрез Нордвейт, но между 54-ата и 57-ата Айнтрахт осъществи пълен обрат чрез Стендера и звездата Алекс Майер. В 73-ата пък Инуй прониза за трети път мрежата на домакините, които завършиха мача с човек по-малко. Гранит Джака, който асистира за гола, в рамките на няколко секунди в добавеното време на мача си изкара два жълти картона и напусна игра преждевременно.

Щефан Кислинг се пробуди с екипа на Леверкузен и откри резултата за „аспирините“ в неудобното гостуване на Хановер с гол в 46-ата минута. В 58-ата водещият реализатор на тима Сон Хюн Мин покачи на 0:2, преди 120 секунди по-късно Гулселам да вкара за 1:2. Крайното 1:3 бе оформено от Белараби в 71-ата минута.

Шалке само за 25 минути разсече летящия високо Волфсбург и му поведе набързо с 3:0 след два гола на Ерик-Маским Чупо-Мотинг в 10-ата и 22-ата и попадение на Кристиан Фухс в 25-ата минута.

Ивица Олич намали на 3:1 в 37-ата минута, а в 75-ата Никлас Бенднер продължи добрата си реализаторска форма с гол за 3:2, но „вълците“ така и не се добраха до зрелищно равенство.

Благодарение на победата в атрактивния мач Шалке се изкачи на 6-то място със 17 точки, колкото има и Хофенхайм, който по същото време загуби с 0:4 от лидера и шампион Байерн.

Шалке е само на два пункта от петия Хановер, който вече отстъпва позицията си в топ 4 на днешния си съперник Байер (Леверкузен).