Сити напердаши Уигън, Челси мина през Суиндън (ВИДЕО)

Английските грандове Манчестър Сити и Челси постигнаха безпроблемни победи в 3-ия кръг на турнира за купата на лигата Кепитъл Уан къп.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо спечелиха с 2:0 гостуването си на Суиндън, докато „гражданите" на Мануел Пелегрини взеха частичен реванш от изпадналия вече Уигън за загубата на финала за ФА къп миналия сезон и нашамариха „латикс" с 5:0.

Така без особени трудности и с минимален разход на енергия фаворитите продължават напред в турнира, но не се знае докога ще го смятат за важна част от графика си, предвид започващите мачове от Шампионската лига.

Фернандо Торес отново показа великолепна форма в двубой от това състезание, като стана „виновник" за 5-ти гол в последните си 5 мача от надпреварата за купата на лигата.

Испанският нациноал се разписа в 29-ата минута с втория си гол през сезона - другият обаче бе реализиран в битката за Суперкупата на Европа с Байерн (Мюнхен), като Торес още няма попадение във Висшата лига.

Рамиреш покачи на 2:0 в 36-ата минута и с това гостите от Лондон се отчетоха пред феновете на скромния Суиндън.

Манчестър Сити не пожали един от представителите на Англия в Лига Европа - Уигън - и доказа, че поражението във финала за ФА къп миналия сезон е било плод на недоразумение.

Босненският таран Един Джеко откри резултата в 33-ата минута, след което блесна новото попълнение от Балканите - черногорският национал Стеван Йоветич. Бившият ас на Фиорентина (на снимката), който дебютира в Премиърлийг при нулевото равенство със Стоук, наниза 2 гола в мрежата на Уигън в 60-ата и 83-ата минута.

Между неговите попадения се разписа Яя Туре - в 76-ата, с което продължи отличната си форма, загатната с великолепното представяне в градското дерби с Манчестър Юнайтед, където също се разписа за разгромното 4:1.

Крайното 5:0 срещу Уигън оформи Хесус Навас, за когото това бе първи гол в иначе общо 7-то появаване в игра с екипа на „гражданите".

Man. City Vs Wigan 5-0, Capital One 2013by futbolsapiens