Атлетико изравни историческо постижение и остава непобеден (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) отговори на предизвикателството на Барселона и записа 6-та поредна победа в Примера дивисион само няколко минути след като това направиха каталунците на „Камп Ноу" в дербито с Реал Сосиедад.

Барса отупа четвъртия представител на Испания в Шампионската лига с 4:1 и за известно време еднолично оглави класирането в Ла Лига, но „дюшекчиите" на Диего Симеоне реагираха светкавично.

Атлетико стигна до трудна, но сладка победа с 2:1 при домакинството си на Осасуна и за първи път от сезон 1991/92, когато финишираха 3-ти, започват кампания в първенството с шест поредни победи.

Съперникът на столичани беше възможно най-удобният им, за да изравнят постижението си отпреди 22 години. Те бяха печелили 6 от последните 7 сблъсъка с Осасуна преди тазвечершния дуел на „Висенте Калдерон".

Новият ас на Атлетико след продажбата на „тигъра" Радамел Фалкао - Диего Коща - реализира и двете попадения за ценния успех на домакините в 18-ата и 25-ата минута.

Така той вече има 9 гола на сметката си срещу тима от Памплона - неговата любима мишена в испанския елит. Ориол Риера в 42-ата минута намали на 2:1, но само за да маркира крайния резултат.

Атлетико и Барселона единствени продължават без грешка от началото на кампанията в Примера дивисион и са убедителни лидери с 18 точки - 5 повече от Реал Мадрид, който утре от 23:00 часа българско време ще изиграе мача си от междинния 6-ти кръг като гост на новака Елче.

В андалуското дерби от кръга Малага подчини Алмерия с 2:0, благодарение на попаденията на Фернандо Тисоне в 69-ата и Франсиско Солер в 90-ата минута. Четвъртфиналистите от миналия сезон в Шампионската лига вече имат 8 пункта и заемат 7-ата позиция в класирането до момента, докато по-скромният отбор от областта има 3 точки на 17-то място.

Леванте и Валядолид поделиха точките след изненадващо равенство 1:1 на „Естади Суитат де Валенсия". Баба Дивара откри за домакините в 36-ата минута, но Хави Гера спаси новака в елита с попадение в 42-ата.

Така Леванте изпусна отличен шанс да се изкачи в топ 6 и остава на 8-ма позиция със 7 точки, докато Валядолид има 5 и заема 14-то място.