Сити наказа Евертън и прекъсна лоша серия (ВИДЕО И СНИМКИ)

Отборът на Манчестър Сити се отърси от поражението от Байерн в Шампионската лига и се изравни поне временно по точки с Ливърпул и Тотнъм в Топ 4 на Премиършип.

Това стана факт, след като днес „гражданите" спечелиха с 3:1 домакинството си на Евертън в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Така домакините прекъснаха и негативната си серия от две поредни загуби, допуснати в Англия и Европа. За гостите пък това бе първо поражение за този сезон.

„Карамелите" поведоха чрез ранен гол на Ромелу Лукаку, но в последствие воденият от Ману Пелегрини състав изравни светкавично, като наложи превъзходство и записа нови три точки в актива си.

Така Манчестър Сити събра 13 пункта на сметката си, колкото имат отборите на Ливърпул и Тотнъм. Те обаче са и с мач по-малко. Евертън пък изпадна от Топ 4 и е вече пети с 12 точки.

Лошите новини за Мануел Пелегрини дойдоха от поредната контузия, която получи капитанът на домакините Венсан Компани.

Гостите от Ливърпул реализираха първи в днешния двубой на „Етихад", като това се случи след само 16 минути игра. Ромелу Лукаку се подигра с Джолеон Лескът и го размина като на шега, преди да прати топката зад Джо Харт. И този път стражът на Сити можеше да се намеси по-добре, но английският национал показа колебливи изяви във втори пореден мач.

Равенството все пак бе възстановено минута по-късно, когато Алваро Негредо разпечата вратата на Тим Хауърд. Испанският национал получи чудесен пас от Яя Туре и матира американския вратар за 1:1.

До почивката Манчестър Сити успя да осъществи и пълен обрат в резултата, а точен за 2:1 бе Серхио Агуеро. Това се случи в самия край на полувремто, когато аржентинецът получи асистенция от Давид Силва и намери един от ъглите на вратата.

През втората част Евертън опита да навакса пасива си, но вместо това „карамелите" получиха и трето попадение.

В 67' бе отсъдена дузпа в полза на Манчестър Сити, след като Пабло Сабалета бе фаулиран от Колман в наказателното поле на Евертън. Зад топката застана Кун Агуеро, който не сбърка и отбеляза втория си гол в мача - 3:1.

Осем минути преди края второ попадение можеше да отбележи и Алваро Негредо, но този път ибериецът нямаше шанс. „Деветката" на „гражданите" получи пас от Самир Насри и стреля силно, но Тим Хауърд съумя да спаси.