Мицански не спаси положението срещу първия във Втора Бундеслига

Илиян Мицански беше използван да спасява положението за своя Карлсруе, но в крайна сметка неговият тим загуби битката с един от челниците във Втора Бундеслига Кьолн с 1:2.

Българският нападател отново беше оставен на резервната скамейка, като неговите съотборници успяха да удържат равенството до 1-ата минута на даденото 4-минутно продължение на срещата, когато Бречко вкара за 1:2.

Преди това Карслруе успя да поведе чрез Бицен в 52', а нападателят на "козлите" Хелмес преди това пропусна и дузпа, целейки гредата в края на първата част.

Домакините обаче се затвориха, а в 59' Хелмес успя да изравни. В добавеното време гостите вкараха за 2:1, а Мицански се появи на терена, за да се търси равенството, но това така и не стана в оставащите по-малко от 180 секунди.

Благодарение на успеха си Кьолн продължава да води с 20 точки в класирането, докато Карлсруе е едва 9-и с 12 пункта.