Сити грабна трите точки в Бирмингам, но Вила не се даде без бой (ВИДЕО И СНИМКИ)

Манчестър Сити се наложи с 1:0 като гост на Астън Вила в последната среща от 28-мия кръг на Английската Висша лига.

"Гражданите" заслужиха победата, тъй като създадоха повече чисти положения пред вратата на съперника, а освен гола удариха и две греди. Вила обаче определено не се даде без бой, на моменти пресираше добре съперника и подлагаше на сериозен натиск Джо Харт и защитата пред него. В крайна сметка обаче трите точки отидоха в актива на шампионите.

Решителното попадение за "гражданите" на "Вила Парк" реализира Карлос Тевес в заключителните секунди на първата част, а победата бе трета поредна за Сити в Премиършип. Въпреки това Роберто Манчини и футболистите му остават на втора позиция в класирането на 12 точки от Манчестър Юнайтед.

Поражението пък бе 14-то за Астън Вила в шампионата, с което положението на "виланите" се усложни още повече. Бирмингамци се намират в зоната на изпадащите, заемайки 18-та позиция с актив от 24 точки, толкова, колкото има и 17-тият Уигън.

Донякъде изненадващо Астън Вила започна срещата по-добре. В първите 20 минути на двубоя "виланите" бяха тимът, който владееше повече токата и бе подложил под обсада вратата на Джо Харт. В 21-та минута играчите на Пол Ламбърт бяха много близо до гола, но удар с глава на Кристиян Бентеке след изпълнение на корнер бе изчистен от Карлос Тевес на голлинията.

В 25-та минута Роберто Манчини бе принуден да прави принудителна смяна заради травма на Джак Родуел. На мястото на полузащитника се появи Един Джеко и сякаш с неговото влизане на терена играта на "гражданите" се промени.

След малко повече от половин час игра дойде първата реална опасност пред Брад Гузан. Джеймс Милнър изпълни пряк свободен удар, топката мина през стената, но стражът на домакините се намеси вещо.

След това положение Сити вдигна оборотите и тотално взе инициативата в свои ръце. В 37-та минута шут на Пабло Сабалета бе избит с мъка от Гузан в дясната греда и само късметът спаси Астън Вила от инкасиране на попадение. Четири минути по-късно отново вратаря бе на мястото си при изстрел на Тевес от границата на наказателното поле.

В първата минута на добавеното време обаче Манчестър Сити все пак стигна до гол. Един Джеко отне топката от Киърън Кларк в центъра на терена, като при тази ситуация домакините претендираха за нарушение. Съдията обаче остана безмълвен и Джеко напредна мощно в половината на Вила и намери Тевес пред наказателното поле. Аржентинецът елегантно преодоля защитниците и вратаря пред себе си и с хладнокръвно отбележи за 0:1.

Гостите от Манчестър започнаха по-добре втората част. В 55-та минута Карлос Тевес бе близо до втория гол в срещата. Отново Джеко даде хубав пас на аржентинеца, който се разходи между защитата на Астън Вила и стреля по посока на вратата, но Матю Лоутън изчисти от голлинията.

Астън Вила се опита да противодейства и след час игра създаде няколко опасности пред Джо Харт. Първо Лоутън и Вайман осъществиха добра атака, последният центрира в наказателното поле за Габриел Агбонлахор, но Коло Туре изчисти в корнер. Последва ново опасно центриране, но Бентеке не успя да реализира.

Футболистите на Пол Ламбърт обаче показаха характер и непримиримост и не спряха да атакуват. В 67-та минута нова добра атака на "виланите" изведе Лоутън на добра позиция за удар, но топовният му шут бе отразен от Джо Харт, макар и с мъка.

Положения пред другото наказателно поле също не липсваха. В 72-та минута хубав удар на Яя Туре се отби от лявата греда на вратата на Брад Гузан, топката попадна в Един Джеко и той я прати в мрежата. Оказа се обаче, че босненецът е бил зад отбраната на Вила и голът не бе зачетен.

В даденото от съдията продължение Коло Туре изчисти топката от главата на Кристиян Бентеке миг преди нападателят на Астън Вила да нанесе опасен удар след чудесно центриране на Киърън Кларк и с това спаси трите точки за своите.

szólj hozzá: Aston Villa vs Manchester City 0:1 Tevez