Севиля още повече натисна Селта към дъното (ВИДЕО)

Севиля срази гостуващия тим на Селта Виго с 4:1 на своя "Рамон Санчес Писхуан" и се поздрави с успех в двубоя, който затваряше 26-тия кръг на Примера Дивисион.

Въпреки че особено през първата част превъзходството на домакините не изгледаше толкова осезаемо те успяха да си осигурят комфортен аванс с 2:0 още преди да са изминали и 30 минути игра.

Резултатът в 12-та минута откри Алваро Негредо. Хесус Навас стреля отдясно, стражът на Селта Хави Варас изби, но топката попадна у Негредо, който не се поколеба да я прати в противниковата мрежа за 1:0.

След 17 минути игра, в които гостите от Виго опитаха на няколко пъти да застрашат Бето, отново нападателят на Севиля бе в прегръдките на съотборниците си. Голът донякъде бе сходен с първия, след като и този път Негредо се показа най-съобразителен в наказателното поле на противника и вкара отбира от вратаря на Селта топка след удар на Навас.

В 40-та минута гостите намалиха пасива си. Аугосто Фернандес се възползва от грешка на бранителите Федерико Фасио и Фернандо Наваро и отбеляза за 2:1, а две минути по-късно Фабиан Ореяна нацели гредата и пропусна чудесен шанс да изравни резултата.

През втората част обаче Севиля доминираше на терена и вкара нови два гола. Първо в 66-та минута Гари Медел прати топката в долния десен ъгъл след изстрел от двайсетина метра, а две минути по късно Негредо оформи своя хеттрик за крайното 4:1.

Така съставът от Андалусия постигна 10-та шампионатна победа и с актив от 35 точки се изкачи на десета позиция. Положението за Селта пък остава трагично. Тимът е в зоната на изпадащите, заемайки 18-то място с 23 пункта - на две точки от спасителната 17-та позиция.

Sevilla 1-0 Celta (Gol de Negredo) LIGA BBVAby DaniDV

Sevilla 2-0 Celta (Gol de Negredo) LIGA BBVAby DaniDV