Сити е на 1/8-финал в Шампионска лига след успех в Севиля

Манчестър Сити се класира за осминафиналите в Шампионска лига след категоричен успех с 3:1 като гост на Севиля, с което оглави убедително класирането на Група D два кръга преди края на груповата фаза.

„Гражданите“ спечелиха с убийствената си ефективност през първото полувреме, когато се възползваха от положенията си и нанизаха три попадения, като в процеса успяха и да удържат импулсивния натиск на домакините.

Манчестър Сити има 9 точки на първата позиция в класирането и се наслаждава на аванс от цели шест пред Севиля, който е трети в таблицата. По същото време Ювентус стигна до 1:1 като гост на Борусия (Мьонхенгладбах) (германците са с две точки на последно място) и до голяма степен също си осигури участие във фазата на елиминациите, но ще трябва да почака поне още един кръг за това.

„Гражданите“ пък свършиха работата си възможно най-бързо, и то при положение, че притесниха феновете си с поражението 1:2 като домакин на Ювентус в първия кръг.

Мачът започна великолепно за „гражданите“, които си осигуриха аванс от два гола още преди да е изтекъл и четвърт час игра. Първото попадение бе дело на Рахийм Стърлинг, който получи кълбото в наказателното поле отляво след подаване на Фернандиньо и без да се бави по прати неспасяемо в мрежата на домакините.

Така с първия си гол в Шампионска лига Стърлинг изведе Сити напред на стадион „Рамон Санчес Писхуан“. Стъписването в редиците на домакините бе съпроводено със силна игра на Манчестър, което доведе и до второ попадение.

Стърлинг отне топката на лявото крило и след като проби към наказателното поле, подаде за Уилфред Бони. Неговият шут бе париран от стража Серхио Рико, но при добавката Фернандиньо притича, за да се разпише с глава в опразнената врата – 0:2.

Севиля изненадващо бързо се възстанови от първоначалния шок и натика съперника в собствената му половина. Сравнително малко след инкасирането на второто попадение резултатът бе намален на 1:2, след като Коке направи за смях Николас Отаменди по десния фланг и в наказателното поле, за да последва центриране на празна врата за непокрития Тремулинас, който нямаше проблем да се разпише.

Импулсът в играта на Севиля за малко не доведе до изравняване още в рамките на първото полувреме, но и Сити се възползва по великолепен начин от контраатаките си. В 36-ата минута Хесус Навас отдясно сложи топката на крака на Уилфред Бони и нападтелят най-накрая се разписа за „гражданите“ - 1:3.

Второто полувреме, като цяло, отстъпваше значително на първото по отношнение на създадени положения и голови ситуации, както и откъм скорост на отиграванията на терена. Домакините очевидно имаха желание да намалят дефицита си, но не намираха начин да го сторят. В крайна сметка резултатът се оказа непроменен и Сити си осигури участие на осминафиналите.