Сираков и Пеев със загуба от Динамо в Москва

Отборът на Амкар (Перм) отстъпи с 2:3 при гостуването си на Динамо (Москва) в среща от 9-ия кръг на руската Висша лига.

Българите Захари Сираков и Георги Пеев стартираха като титуляри за тима от Перм и останаха на терена през целия мач.

Лошото за отбора на Пеев и Сираков, бе че останаха с човек по-малко в 37-та минута, когато Черенчиков бе изгонен с червен картон.

Срещата започна много добре за гостите от Амкар, които поведоха в резултата в 25-та минута. Мартин Якубко получи топката след грешка на вратаря Березовски. Домакините обаче успяха бързо да се върна в мача след като Янчер изравни след подаване на Кевин Курани. Малко след това Амкар остана и с човек по-малко заради червения картон на Черенчиков

През второто полувреме домакините от Динамо натиснаха своя съперник и стигнаха до гол чак в 78-та минута. Балаш Джуджак намери добре Кевин Курани, който изведе своя тим напред в резултата. В 82-та минута Кокорин сложи точка на спора след като вкара гол с пета за 3:1. В даденото от съдията продължение на мача Брезнаник оформи крайното 3:2 .

Това бе втора победа за Динамо от началото на сезона и тима от Москва има 6 точки, докато Амкар има 12 точки и заема 9-то място.