Евертън нанесе първа домакинска загуба на Суонси

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Суонси Сити понесе първа домакинска загуба във Висшата лига за този сезон, след като днес "лебедите" на Михаел Лаудруп отстъпиха с 0:3 на гостуващия Евертън в първи мач от 5-ия кръг на първенството.

Виктор Аничебе, Кевин Миралас и Маруан Фелаини реализираха за гостите, а Суонси завърши мача и с човек по-малко, след като резервата Нейтън Дайър получи два жълти картона в разстояние на само три минути. Дайър се появи в игра на почивката, но след само 13 минути на терена напусна игра.

Евертън нанесе два удара на своя съперник още през първата част, когато футболистите на Дейвид Мойс изковаха аванс от две чисти попадения. В 22' Маруан Фелаини се пребори за една топка и я насочи към Виктор Аничебе, който я прати в мрежата за 0:1. Тук обаче останаха съмнения, че Фелаини е играл с ръка в пеналтерията на "лебедите".

До края на частта "карамелите" нанесоха и втори удар, а първият си гол във Висшата лига отбеляза белгийският национал Кевин Миралас. Стивън Пиенаар намери по чудесен начин Миралас, чийто удар рикошира първо във вратаря Ворм, а в последствие и в напречната греда. Белгиецът обаче бе на точното място, осъществявайки успешна добавка с глава за 0:2.

През втората част задачата на Евертън бе значително улеснена, след като смяната на Михаел Лаудруп Нейтън Дайър разочарова жестоко датския мениджър. Дайър сътвори истинска глупост и си изкара два жълти картона непосредствено един след друг, оставяйки Суонси с десет души на терена.

До края на мача Евертън се забавляваше на терена, като "карамелите" с лекота можеха да отбележат още няколко попадения в мрежата на Ворм. Фрапантен пропуск пък направи Маруан Фелаини, който стреля над гредата от метър-два разстояние. Белгийският национал все пак поправи грешката си в 83', когато засече с глава центриране на Лейтън Бейнс и реализира за 0:3.

Така Евертън записа трета победа във Висшата лига за сезона и събра актив от 10 точки, който поне временно изравни "карамелите" с Челси на върха на класирането. Челси обаче остава лидер заради по-добрата си голова разлика. Суонси остава със 7 точки, но вече на 6-а позиция.