Симона Халеп срещу Серина Уилямс на финала в Сингапур

Симона Халеп е втората финалистка на Шампионата на WTA в Сингапур с награден фонд от 6.5 милиона долара. Първата ракета на Румъния се наложи с категоричното 6:2, 6:2 над полякинята Агнешка Радванска.

Така в утрешния финал дебютантката Халеп ще спори със защитаващата титлата си от миналата година Серина Уилямс, която обърна Каролине Возняцки с 2:6, 6:3, 7:6(6) в другия полуфинал по-рано днес.

Румънката, която вчера загуби от Ана Иванович в последния си мач от червената група, изцяло доминираше срещу Радванска. Халеп направи пет пробива, допусна само един и записа 26 печеливши удара.

"Много съм развълнувана, че достигнах до финала. Играя най-добрия си тенис тук тази седмица", каза 23-годишната Халеп, която дебютира на Шампионата на WTA.

Преди 18 месеца Халеп, която през миналата година труимфира в Турнира на шампионките в София, беше 64-а в света, но сега е четвърта в ранглистата и една от най-добрите тенисистки в момента.

Мачът между Халеп и Серина Уилямс ще бъде втори за нея с американката в Сингапур. Преди три дни поставената под номер 4 румънка нанесе една от най-тежките загуби в кариерата на по-малката от сестрите Уилямс, разгромявайки я с 6:0, 6:2 за 65 минути игра.

"Халеп играе много, много добре. Дори тя каза, че играе много силно. Аз ще дам най-доброто от себе си и ще видим какво ще се случи", коментира Серина Уилямс преди утрешния финал.