Силвия Митева спечели бронзов медал на лента

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзов медал във финала на лента на Универсиадата в Казан (Русия).

Българката получи за своето изпълнение оценка от 17.866 точки. Така България приключва Универсиадата с четири медала - един сребърен и три бронзови.

Останалите отличия са в турнира по самбо на Тереза Джурова (второ място), Мартин Иванов и Гергана Вацова (трето място).

Преди това Митева се класира седма на обръч със 17.200 точки и завърши 11-а в многобоя. Победителка на лента стана Маргарита Мамун (Русия) с 18.566 точки, следвана от сънародничката си Александра Меркулова със 17.966 точки.

На бухалки първа е Маргарита Мамун с 18.433 точки, а среброто поделиха украинките Алина Максименко и Анна Ризатдинова с еднакви оценки от 17.950 точки.