Силвия Митева седма във финала на обръч

снимка: iNews.bg

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева завърши на седмо място във финала на обръч на турнира по художествена гимнастика на Универсиадата в Казан (Русия).

Митева, която бе 11-а в многобоя, получи оценка за своето изпълнение от 17.200 точки. Българката се класира за финалите на обръч и лента, но на топка и бухалки не успя.

На обръч победителка стана Маргарита Мамун (Русия) с 18.300 точки. Втора е Мелитина Станюта (Беларус) със 17.866 точки, а на трета позиция са представителките на Украйна Алина Максименко и Анна Ризатдинова с еднакви оценки от 17.833 точки.

На топка златото взе Александра Меркулова (Русия) с 18.233 точки, следвана от Дже Йон Сон (Република Корея) с 18.000 точки и Анна Ризатдинова (Украйна) със 17.800 точки.

Маргарита Мамун (Русия) остана осма (последна) със 17.00 точки. Състезанието приключва по-късно днес с финалите на бухалки и лента.