Швеция победи лидера в нашата група Азербайджан

снимка: fibaeurope.com

Швеция постигна първа победа в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол за мъже, предаде БТА. Скандинавците се наложиха над Азербайджан с 96:79 като домакин и се изкачиха на четвърто място с актив от 3 точки. Азерите останаха лидер с 5 точки, пред Германия и България с по 4 точки. Последен е Люксембург с 2 точки.

Гостите започнаха агресивно и взеха аванс от 25:15 след първата четвърт. Шведите постепенно намериха играта си и започнаха да доминират, като на почивката съкратиха пасива си само на точка при 41:42. През третата част домакините обърнаха резултата в своя полза, а решаваща се оказа серия от 13:3 точки в последната четвърт, след която Швеция дръпна с 90:77 и предреши крайния победител.

Кристиан Маракер беше най-резултатен за скандинавците с 19 точки. Силен мач направи и Йонас Йеребко с 18 точки, 7 асистенции и 6 борби. Кени Грант пък допринесе с 14 точки и 10 борби.

За азерите най-полезен беше натурализираният американец Джейсий Керъл с 27 точки. Натурализираният турчин Расим Башак добави 24 точки, а друг натурализиран турчин - Орхан Хаджиев завърши с 11 точки и 17 борби.

В следващия кръг на 24 август Швеция гостува на Германия, а Люксембург приема България. Азербайджан почива.

Срещи от третия кръг в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол за мъже:

България - Германия - 70:82 (14:22, 14:19, 22:17, 20:24)

Швеция - Азербайджан - 96:79 (15:25, 26:17, 25:18, 30:19)