Българките с нова загуба на европейското първенство

Националният отбор на България за жени до 20 години допусна пета поредна загуба на Европейското първенство по баскетбол, дивизия "Б" в Чехия, съобщава БТА.

Българският тим отстъпи пред Чехия с 64:69 (15:24, 12:15, 27:16, 10:14) точки и е на последно място в класирането в групата.

Българките изиграха слабо първо полувреме, но в края на мача успеха да намалят пасива си до две точки. Домакините обаче не се предадоха и в последните две минути вкараха четири наказателни удара, с които спечелиха мача.

Най-резултатна за България беше Ива Костова с 20 точки и 6 борби. Виктория Стойчев добави 11 точки и 6 борби, а с по 10 точки завършиха Габриела Костова и Радостина Димитрова. За Чехия се отличи Рената Пудлакова със 17 точки.

В следващия си мач България играе с Румъния на 24-ти август от 21.15 часа.