Швайнщайгер отнесе критика от Ван Гаал

снимка: Facebook/Manchester United

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал отправи критики към новото попълнение на тима Бастиан Швайнщайгер, който игра 45 минути в контролата срещу Сан Хосе Ърткуейкс - двубой от лятното турне на "червените дяволи".

20-кратните шампиони на Англия постигнаха победа с 3:1 по време на турнира International Champions Cup, като срещата бе снощи. Точни за англичаните бяха Хуан Мата, Мемфис Депай, за когото това бе първи гол и Андреас Перейра.

Швайни пристигна на "Олд Трафорд" от Байерн (Мюнхен) за 12 милиона и се появи на стадион "Калифорния Мемориал Срейдиъм", заедно с още 10 човека, но не успя да впечатли Ван Гаал.

"И той игра слабо. Всички бяха слаби. Имаше един момент на блясък и той бе от Перейра", сподели след срещата холандецът.

"Играчите може да играят зле, тъй като имат 3 до 6 дни за подготовка, но това не е оправдание. Бастиан игра добре първия мач, но днес бе слаб. Но това разбира се ще се промени. Все пак той тренира от една седмица.

През първата част видях това, което поисках в съблекалнята. В защита играхме стабилно, а в предни позиции организирахме около десет атаки, вкарахме два гола - може и по-добре, но съм доволен.

През втората част се случи точно обратното - губехме топката, правехме грешки. Единственото хубаво бе голът на Перейра", завърши Ван Гаал.