Швайнщайгер: Италия се обръща трудно от 0:2

Полузащитникът на Германия Бастиан Швайнщайгер остана разочарован от отпадането на тима си на полуфиналите на Евро 2012.

Той призна, че опитът на Италия е оказал голямо влияние за успеха на „адзурите", но е уверен, че Германия ще е по-силна на следващия голям шампионат.

Футболистите на Чезаре Прандели надвиха с 2:1 Германия и се класираха на финала на Европейското първенство в Киев. Италианците изненадаха Бундестима с два гола на Марио Балотели още през първото полувреме, а през втората част не позволиха на германците да изравнят.

Почетното попадение за Маншафта бе дело на Месут Йозил от дузпа в даденото от съдията продължение.

"Италианците играха много умно. Италия е много опитен отбор и срещу него се играе трудно. Справиха се много добре и успяха да отбележат гол първи. Беше грешка, че го позволихме, а след това не успяхме да изравним.

Вторият гол стана още по-нелепо, а след него става още по-трудно да обърнем мача срещу такъв опитен съперник.

Мисля, че ни липсваше и късмет. Опитахме се да обърнем нещата, вложихме доста усилия. Знаехме, че ще ни контраатакуват, но нямахме избор и бяхме близо до това да изравним.

Имаме много млад и талантлив състав и ако всеки играч успее да задържи нивото си, ще повишим класата си за следващото първенство. Позитивно е, че сдобихме опит, който ще е много полезен, особено за играчите, които за първи път са на голямо първенство", смята Швайнщайгер.