Буфон: Можехме да загубим с 9:2, защото играхме с огъня в края

Вратарят на Италия Джанлуиджи Буфон сподели всеобщото мнение, че „скуадрата" е изиграла страхотен мач срещу Германия и е постигнала знаменит успех с 2:1 над смятания за голям фаворит на Евро 2012.

Стражът обаче не пропусна да алармира привържениците и съотборниците си, че в края на срещата е имало опасност Бундестимът да изравни, защото „адзурите" са си позволили да играят с огъна в последните минути.

Именно тогава дойде дузпата в полза на Германия, която Месут Йозил реализира, а финалните секунди преминаха под знака на центрирания в наказателното поле на италианците.

„Ако Германия беше изравнила 2:2 в редовното време, щяхме да загубим с 9:2 в продълженията", коментира ядосано Буфон. „Играем за нещо уникално и много престижно, така че не е правилно да си играем с огъня в последните минути. Това е Европейско първенство и не трябва да подценяваме нито един момент.

Винаги стриктно преценявам представянето на отбора след всеки един мач, независимо дали сме го спечелили или не. Още сме млади, без някои опитни фигури в отбора и трябва да се учим. Правилно е по-старите играчи да посочат грешките и да повдигнат въпрос за евентуален проблем.

Изиграхме страхотен мач и можехме да спечелим с много по-голям резултат, но в даден момент от срещата играта бе равностойна и ние сами предизвикахме инциденти пред вратата си. Не е нужно много да се промени хода на един мач, но за нас всичко приключи добре.

За вратар като мен е добре да правя решителни спасявания, но иначе не е нищо ново - съжалявам, ако някой е изненадан... Имаше и два рикошета, които се развиха в наша полза, иначе можеше да стане много лошо.

Много хора ни обичат и трябва да им се отплатим на терена, но аз ще си позволя да се усмихвам само когато сме спечелили - а ние още не сме спечелили нищо. Прекарах много време в гледане на клипове с празненствата в Италия след успеха ни над Англия и ме побиха тръпки - мога само да си представя какво се случва в момента в родината", завърши вратарят на „скуадра адзура".