Шоу на легионерите изкачи Ботев в Топ 4

Отборът на Ботев постигна втора поредна победа в шампионата и се изкачи временно на четвъртата позиция във временното класиране.

Днес "канарите" осъществиха пълен обрат срещу гостуващия Локомотив (Сф) и спечелиха с 4:1 на клубната база в Коматево. Маркиньос изведе "железничарите" напред в 38', но в добавеното време на първата част Феребори Доре възстанови равенството. Феноменално попадение на Абел Анисе изведе Ботев напред в 59', а петнадесет минути преди края отново Доре покачи на 3:1. Крайното 4:1 бе оформено в заключителните минути, когато Сърджан Лукин с глава отбеляза първия си гол за Ботев.

Така Ботев събра 46 точки след 26 изиграни мача, временно изпреварвайки Локомотив (Пд) и Левски. Тези два тима обаче са и с мач по-малко от "жълто-черните".

Локомотив (Сф) пък остава на 9-о място в таблицата с 31 точки на сметката си. "Железничарите" бяха в серия от две поредни победи - над Нефтохимик и Левски, но днес воденият от Стефан Генов отбор отстъпи в резултата.

Двубоят в Коматево започна с шанс за домакините, като още в 3' Силвард Спрокел стреля неточно с глава. В 14' добра възможност се откри и пред столичани, но Гаел стреля покрай гредата.

Постепенно се стигна до 38', когато футболистите в червено-черни откриха резултата. Голямата звезда на Локомотив Маркиньос се справи с двама бранители на Ботев и преодоля Адам Стаховяк за 0:1.

Радостта на "железничарите" обаче трая кратко, защото още до почивката домакините възстановиха равенството. Топката бе центрирана в наказателното поле на Локомотив, а Феребори Доре с глава засече кълбото в мрежата зад Валентин Галев - 1:1.

През втората част Ботев стартира по-активно, търсейки второ попадение във вратата на Локомотив. В 58' обаче за малко не се стигна до студен душ за домакините. Отново Маркиньос получи възможност да стреля, но ударът с глава на бразилеца мина близо до напречната греда на вратата.

Гостите бяха наказани за пропуска си само минута по-късно. Абел Анисе обра овациите на трибуните, след като халфът на Ботев реализира с красиво изпълнение от дистанция в горния десен ъгъл на вратата - 2:1.

В 75' Ботев до голяма степен и сложи точка на спора. Юнес Хамза напредна с топка в краката и стреля силно с десния крак, а Валентин Галев успя да отрази. Топката обаче попадна право във Феребори Доре, който с успешна добавка покачи на 3:1.

До края на срещата Локомотив така и не успя да затрудни защитата на Ботев, докато домакините успяха да стигнат и до четвърто попадение. Това се случи в заключителните минути на сблъсъка, когато бе оформено и крайното 4:1 в полза на "канарите". Резервата Вандер Виейра центрира от корнер, а румънският национал Сърджан Лукин с глава засече кълбото в мрежата зад Валентин Галев.