Шотландия изпусна Нигерия в Лондон

Националният отбор на Нигерия завърши 2:2 срещу Шотландия в контролна среща, играна в на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон.

Селекционерът на "суперорлите" Стивън Кеши започна с експериментален състав, а шампионите на Африка се спасиха от поражение в самия край на мача.

Чарли Мългрю откри резултата за островитяните в 10-ата минута, но нигерийците изравниха четири минути преди почивката, когато удар на Майкъл Учебо от границата на наказателното поле се отклони от Грант Ханли и спря в мрежата на Алън МакГрегър.

Шотландците отново поведоха в резултата в 52-ата минута, когато Азубуйке Егвуекве си вкара автогол, след като отклони в собствената си врата остро центриране на Алън Хътън. Нигерия стигна до равенството в последната минута с гол на резервата Уче Нвофор.

Африканците са в група F на Мондиал 2014 с Аржентина, Босна и Херцеговина и Иран.

В друга контролна среща, играна снощи, Дания се наложи над Швеция с 1:0 в Копенхаген. Защитникът на Ливърпул Даниел Агер отбеляза победното попадение от дузпа в добавеното от съдията време.