Мексико преби Израел в бенефиса на легендата Куаутемок Бланко

снимка: БТА/XINHUA

Отборът на Мексико победи гостуващия Израел с 3:0 в първия си мач от подготовката за Мондиал 2014 в Бразилия през следващия месец.

Двубоят на стадион "Ацтека" беше бенефис за легендарния нападател Куаутемок Бланко, който получи последната си 120-а повиквателна в националния тим.

Бланко, който дебютира за Мексико през 1995 годишна и игра на три световни първенства, получи мощни овации от публиката, когато беше заменен в 38-ата минута от Раул Хименес.

Четири минути по-късно Мигел Лаюн откри резултата след добра акция от ляво и силен удар по диагонала. Лаюн удвои аванса на домакините в 62-ата минута с изстрел от дистанция и неубедителна изява на вратаря на съперника Ариел Харуш. Пет минути преди края Марко Фабиан оформи класическия успех за Мексико, въпреки че израелците претендираха за засада на Хавиер Ернандес в ситуацията.

Лошата новина за мексиканците дойде заради контузията на титулярния вратар Хесус Корона, който беше откаран в болница заради травма на главата. Корона беше заменен принудително в 69-ата минута от Гийермо Очоа, след като получи удар при неволен сблъсък със съотборника си Франсиско Родригес.

Мексико е в група А на Мондиал 2014 заедно с домакина Бразилия, Хърватия и Камерун.