Шок за Надал в един от любимите му турнири

Осемкратният победител и защитаващ титлата си Рафаел Надал (Испания) изненадващо отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Барселона с награден фонд 2,1 милиона евро.

Надал загуби от сънародника си Николас Алмагро с 6:2, 6:7(5), 4:6 след 2:47 часа игра. Двамата играха на финала на турнира от миналата година, но тогава Надал спечели.

Така Надал сложи край на серията си от 41 поредни победи на този турнир, а освен това загуби сет за пръв път от финала през 2008-а година.

Световният номер 1 напълно доминираше в първия сет и даде само два гейма на съперника си. Във втората част се игра без пробиви и се стигна до тайбрек. В него Алмагро спечели със 7:5 точки.

В решителната трета част Надал поведе с пробив 3:1, но допусна изравняване. Алмагро проби сервиса на съперника си за 4:3, но допусна пробив в следващия гейм.

В деветия гейм миналогодишният финалист отново направи пробив за 5:4 и при свой сервис стигна до успеха.

На полуфиналите Алмагро ще играе срещу победителя от мача между Филип Колшрайбер (Германия) и Сантяго Хиралдо (Колумбия). Кей Нишикори (Япония) и Ернестс Гулбис (Латвия) излизат един срещу друг в другия полуфинал.

Нишикори спечели на четвъртфиналите с 6:1, 6:3 срещи Марин Чилич (Хърватия). Гулбис се наложи над Теймураз Габашвили (Русия) с 6:1, 6:4, след като направи три пробива и не допусна нито един.