Шок в Испания! Рефер се подигра с Лудогорец - отмени два гола, показа червен картон и прекрати срещата

Лудогорец вероятно няма да остане с добри спомени от Испания, след като днес загуби поредната си проверка на Иберийски полуостров, допускайки поражение с 0:1 от Легия (Варшава) в поредната си контрола от зимния подготвителен лагер.

Най-скандалното в случая е, че поради оспорване на отсъждане от страна на българския тим реферът на срещата реши да прекрати срещата в 80-ата минута, след като вече бе отменил 2 гола на българите, а и бе показал червен картон на Козмин Моци - все поради неразбираеми от нормалните фенове причини.

Най-лошата новина за Ивайло Петев обаче е контузията, която получи Иван Чворович в началото на втората част. Тогава полски футболист изрита безпощадно играча на родните шампиони, а потърсилият обяснение Моци бе изгонен от слабия съдия на срещата. Единственото попадение бе дело на Салинас минута след като бе изпекъл първия половин час.

През първото полувреме Петев заложи на Чворович, Кайсара, Гулдан, Минев, Дяков, Иванов и Марселиньо, които изкараха цял двубой на терена (без вратаря), а Генчев, Милисавлиевич, Бакалов и Моци бяха заменени през втората част. Генчев дори бе заменен в 33-ата минута, тъй като и той получи контузия.

Среащата започна с надмощие на Лудогорец, като шампионите на България можеха да вкарат в самото начало, но вратарят спаси рикоширала топка на голлинията. Като цяло "зелените" натискаха, но Иванов и Марселиньо не успяваха да осъществят завършващото подаване, като защитата на лидера в полското първенство действаше много умело срещу бързите футболисти на Лудогорец.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Салинас бе изведен на добра позиция, надбяга Минев, а след това плъзна топката между краката на Чворович, за да открие резултата. 8 минути по-късно след удар на Бакалов Гулдан вкара, но съдията в срещата видя несъществуваща засада и отмени попадението.

Втората част отново започна с натиск на Лудогорец, а в 52-ата минута резервата Ернандес бе близо до гол, но стреля встрани. 2 минути по-късно се стигна и до ужасяващата травма на Чворович, за която Березински дори не се извини, а Моци получи червен картон в опита си да получи обяснение от полския грубиянин. На негово място се появи Барт и равенството на терена от към играчи бе възстановено.

В 63-ата минута пък бе отменен втори гол на Лудогорец, като Минев изведе резервата Безяк, но вторият се оказа в положение на засада - резултатът остана непроменен. Българите продължиха да натискат, но така и не вкараха, а в 80-ата минута главният рефер извърши поредната си глупост и за оспорване на отсъждане от страна на Лудогорец реши да прекрати срещата и така последните 10 минути така и не се изиграха.