Литекс завъртя нов хикс в Турция

снимка: pfclitex.com

Литекс завърши 1:1 с румънския Петролул в контрола, играна в Турция. Така ловчанлии записаха поредно реми по време на своята зимна подготовка, като до този момент футболистите на Христо Стоичков имат само една победа. Тя бе постигната срещу Марибор само преди два дни.

Наставникът на Литекс избра на терена да излязат Илко Пиргов, Кирил Динчев, Антон Недялков, Емил Грозев, Николай Бодуров, Жуниор, Армандо Ваюши, Томи Костадинов, Георги Миланов, Румен Руменов, Александър Цветков.

През втората част се появиха Евгени Александров, Ванжер, Страхил Попов, Никола Колев, Кирил Деспотов, Реян Даскалов и Мартин Иванов.

Първото полувреме бе по-интересно и двата гола паднаха именно до почивката. В 23-та минута Николай Бодуров изведе с дълъг пас Георги Миланов. Халфът копна технично топката или елиминира централния бранител на Петролул, след което с десния крак вкарва с премерен удар за 0:1.

В ответната атака обаче румънците се възползват от разбъркване пред наказателното поле, при което Хобан напредна и изравни за 1:1. До края на полувремето Петролул можеше и да поведе в резултата, но Кирил ДИнчев предотврати опасна ситуация пред вратата на Илко Пиргов.

След почивката опасностите пред двете врати липсваха и двата тима чуха последния съдийски сигнал при равенство.