Шок и ужас в Барселона преди дуела с Манчестър Сити (ВИДЕО)

Барселона прекъсна серията си от 11 поредни победи във всички турнири и допусна шокираща домакинска загуба от Малага, губейки с 0:1 двубоя "Камп Ноу" от 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Единственият го в срещата реализира Хуанми още в началните минути, възползвайки се от кошмарна грешка на Даниел Алвес. Барселона пък изигра един от най-слабите си мачове под ръководството на Луис Енрике, като шансовете за гол пред вратата на Карлос Камени реално липсваха.

Поражението на Барселона идва броени дни преди гостуването на Манчестър Сити в първи 1/8-финал от Шампионската лига на "Етихад Стейдиъм" във вторник.

С днешното поражение Барселона пропусна да оглави поне временно класирането в Примера, оставайки на втора позиция с актив от 56 точки. Лидер с 57 пункта е Реал Мадрид, който обаче все още не е изиграл гостуването си на Елче утре вечер. Малага пък събра 38 точки и се доближи до шестия Виляреал, който има 41 пункта до момента.

Луис Енрике заложи на “атомното” си трио Меси - Неймар - Суарес в офанзивен план, а Андрес Иниеста и Рафиня стартираха в средата на терена пред Серхио Бускетс. Жорди Алба и Дани Алвес започнаха на двата фланга в защита, а Матийо и Пике оформиха двойка централни бранители пред вратаря Клаудио Браво.

Атаката на Малага бе предвождана от Хуанми, докато Саму, Рикардо Орта и Саму Кастилехо започнаха от втора позиция във формацията 4-2-3-1 на андалусците. Розалес, Уелигтон, Анхелери и Мигел Торес бяха наредени в отбрана пред вратаря Карлос Камени.

Двубоят на “Камп Ноу” очаквано стартира с натиск на домакините, докато съставът на Малага отделяше повишено внимание на своята отбрана, рядко опитвайки да атакува пазената от Клаудио Браво врата. Изненадващо обаче в 7’ именно андалусците съумяха да открият резултата. Лошо връщане на топката на Дани Алвес изведе Хуанми очи в очи с Браво, а нападателят на Малага финтира чилийския страж и отбеляза на празна врата за 0:1.

Както и можеше да се очаква, полученият гол повиши допълнително нападателния устрем на “блаугранас”. В 10’ Рафиня засече топката след изпълнение на корнер, но Уелигтон изби от голлинията.

В следващите минути каталунците продължиха да атакуват усилено, но Малага се отбраняваше добре. Възпитаниците на Хави Грасия почти не оставяха празни пространства на звездите на “лос кулес”, а комбинациите на Барселона пред наказателното поле на андалусците така и не се оказваха достатъчно ефективни. В 33’ Малага дори можеше да удвои аванса си, но ударът на Рикардо Орта бе спасен от Браво.

4133800

В 38’ трибуните се оживиха, защото пред Барселона се откри удобна възможност. Центриране на Меси прелетя над отбраната на андалусците, но изстрелът с глава на Андрес Иниеста не бе достатъчно прецизен.

Втората част започна както завърши и първата - с натиск на домакините, който обаче приключваше около границата на наказателното поле пред вратата на Карлос Камени. “Лос кулес” опитваха да преодолеят с комбинации отбраната на Малага, но андалусците действаха безупречно в защита.

С течение на времето Луис Енрике потърси промяна в своя състав и заложи на Иван Ракитич и Педро Родригес, но защитата на Малага продължаваше да изглежда непробиваема. До 70’ стражът на андалусците Карлос Камени все още не бе тестван истински, като надали и камерунецът предполагаше, че ще има толкова малко работа в днешния ден.

В 84’именно пред резервата Педро Родригес се откри най-добрия шанс за Барселона след почивката. “Седмицата” бе забравен от защитата на Малага и се озова на стрелкова позиция, но силният удар на крилото срещна външната страна на мрежата.

В добавеното време на срещата Барселона все пак успя да стигне до удар в очертанията на вратата, като автор на изстрела бе Луис Суарес. Уругваецът стреля добре с десния крак, но Камени плонжира умело и укроти сигурно топката в обятията си.