Баварският ботуш премаза още един съперник (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен дръпна на 11 точки пред втория в Бундеслигата Волфсбург, след като днес баварците спечелиха с 6:0 гостуването си на Падерборн в среща от 22-ия кръг на първенството.

Изразителният успех на Байерн идва само седмица след разгрома с 8:0 над Хамбургер, което означава, че головата разлика на ФК Холивуд в последните две срещи за първенство наброява вече 14:0.

С днешния си успех Байерн събра 55 точки и дръпна с 11 пред Волфсбург, но с уговорката, че "вълците" все още не са изиграли домакинството си на Херта утре вечер. Падерборн пък инкасира девето поражение, оставайки в долната половина на таблицата с актив от 23 точки.

По две попадения за Байерн отбелязаха Роберт Левандовски и Ариен Робен, като веднъж се разписа и Франк Рибери. Денят се оказа специален и за младия талант на баварците Мичел Вайзер, който реализира първия си гол в Бундеслигата.

Гардът на Падерборн в срещата падна значително в 62', когато бранителят Флориан Хартерц бе изгонен за нарушение срещу Ариен Робен в наказателното поле.

Хосеп Гуардиола остави Бастиан Швайнщайгер и Марио Гьотце на резервната скамейка, като Роберт Левандовски оглави атаката на баварците. Ариен Робен, Томас Мюлер и Франк Рибери трябваше да действат от втора позиция, а Шаби Алонсо и Давид Алаба започнаха като двойка вътрешни халфове във формацията на гостите. Рафиня, Боатенг, Бадщубер и Бернат бяха наредени в отбрана пред Мануел Нойер.

Елиас Кашунга оглави атаката на Падерборн, а Меха и Коч трябваше да действат по двата фланга. Бакалорц, Циглер и Руп наситиха халфовата линия на домакините в днешния двубой.

Първата опасност пред някоя от двете врати стана факт пред тази на Байерн, след като в 12’ хубав изстрел на Меха премина в близост до една от гредите зад Мануел Нойер.

Домакините от Падерборн стояха добре на терена срещу именития си съперник, но в 24’ майсторска акция на Байерн матира защитата на новаците в Първа Бундеслига. Ариен Робен отклони по фантастичен начин подаване на Давид Алаба и с едно докосване изведе Роберт Левандоски, който очи в очи с Крузе нямаше как да сбърка, вкарвайки за 0:1.

Малко след това Франк Рибери можеше да удвои преднината на шампионите, но изстрелът на французина срещна тялото на бранител на Падерборн.

В 37’ резултатът бе удвоен в полза на шампионите, а Роберт Левандовски реализира и второто си попадение в двубоя. Полската “деветка” на ФК Холивуд оползотвори асистенция на Франк Рибери и покачи на 0:2, утежнявайки значително задачата на домакините.

В началото на втората част домакините можеха да се върнат в срещата, но чудесно отиграване на Бадщубер не позволи на Кашунга да тества Мануел Нойер. В 53’ Меха за малко не свари стража на Байерн неподготвен, но до гол отново не се стигна.

В 62’ се стигна до съкрушителен удар за домакините, които останаха с човек по-малко на терена, а Байерн получи правото да изпълни дузпа. Хартерц извърши нарушение срещу Робен в наказателното поле на Падерборн, за което и видя червения цвят на картона. Зад бялата точка пък застана потърпевшият, който хладнокръвно реализира за 0:3 в полза на баварския колос.

Десет минути по-късно се разписа и Франк Рибери, а Байерн наниза четвърто попадение. Френският ас на баварците се възползва от лоша игра в защита на домакините и с десния крак прониза Крузе, също записвайки името си сред голмайсторите.

В 78’ настъпи и мигът на Мичел Вайзер, който отбеляза първия си гол с екипа на Байерн. Появил се на терена едва две минути по-рано, младият талант на баварците се възползва от асистенция на Себастиан Роде и покачи на 0:5 в полза на шампионите.

Отборът на Падерборн продължи да играе със свален гард, което в 86' доведе и до шести гол в мрежата на Крузе. Второто си попадение в двубоя реализира Ариен Робен, който оползотвори подаване на Рибери и отбеляза за крайното 0:6 в сблъсъка.