Шерууд възроди Астън Вила и го изведе до 1/2-финал за ФА Къп

снимка: skysports.com

Брадфорд - Рединг 0:0

Единственият представител на Лига 1 в турнриа за ФА Къп Брадфорд не успя да победи гостуващият Рединг в среща от 1/4-финалната фаза на турнира, но по-важното за тях е, че не допуснаха попадение. Срещата завърши при резултат 0:0 и ще има преиграване на 16 март на „Медейски Стейдиъм”.

Гари Лидъл бе най-близко до попадение за Брадфорд, но изстрелът му в началото на втората част срещна гредата.

С изстрел в страничния стълб се отчете и нападателят на гостите Павел Погребняк в 86-тата минута, а реферът не забеляза, че руснакът игра с ръка, а ако бе отбелязал, това по всяка вероятност щеше да е края на участието в турнира за играчите на Брадфорд.

Фил Паркинсън започна двубоя с Уилямс, Дарби, МакАрдъл, Дейвис, Мередит, Лидъл, Мораиш, Нот, Кларк , Хансън, Стед.

Стив Кларк заложи на Федеричи, Кели, Пиърс, Ектор, Обита, Макий, Уилямс, Чалоба, Норууд, Робсън Кану, Погребняк.

Астън Вила - Уест Бромич Албиън 2:0

Уест Бромич Албиън игра много по-добре от Астън Вила през първите 45 минути, но огромният брой пропуски лиши момчетата на Тони Пулис от това да водят в резултата.

Само 8 минути след подновяването на играта Астън Вила поведе в резултата с гол на Фабиан Делф, който се разписа за първи път от почти една година.

Натискът на Вила продължи през цялата втора част и в 85-тата минута Скот Синклеър реализира второ попадение за тима си, като по този начин го класира за 1/2-финалите на ФА Къп.

10-тина минути преди края на срещата гостите останаха с човек по-малко, след като Клаудио Якоб си изкара два бързи жълти картона и бе пратен по-рано под душовете.

В добавеното 5-минутно продължение на двубоя младият играч на Вила Джак Грийлиш също бе изгонен, като получи втория си жълт картон за симулация.

На два пъти в края на мача феновете на Астън Вила нахлуваха на терена - веднъж при втория гол и веднъж след изгонването на Грийлиш, като това ще доведе до сериозна глоба за тима на Тим Шерууд.

След последния съдийски сигнал игрището на "Вила Парк" буквално бе залято от привърженици на тима-победител, които прегръщаха, целуваха и носеха на ръце любимците си.

Тим Шерууд започна срещата с Гивън, Лоутън, Кларк, Окоре, Н’Зогбиа, Синклеър, Делф, Уестууд, Клевърли, Бакуна, Агбонлахор.

Тони Пулис заложи на Майхил, Ослън, Лескът, МакАули, Доусън, Гарднър, Морисън, Якоб, Брънт, Идейе, Бераино.