Шедьоври на Роналдо изумиха "Бернабеу"

Реал Мадрид изпревари временно Барселона на второто място в Примера и се доближи на три точки зад лидера Атлетико, след като днес "кралския клуб" очаквано не срещна проблеми с гостуващия на "Сантяго Бернабеу" Осасуна.

Двубоят от 35-ия кръг на първенството завърши с категоричното 4:0 в полза на "белите", като два гола отбеляза Кристиано Роналдо, докато веднъж се разписаха Серхио Рамос и Даниел Карвахал.

Така Реал Мадрид събра 82 точки се доближи на три пункта зад Атлетико, изпреварвайки и с точка повече шампиона Барселона.

Атлетико и Барса все още не са изиграли своите мачове от 35-ия кръг, но и "кралския клуб" има да наваксва един мач от миналия уикенд.

Осасуна остава на 16-а позиция с 35 точки, като памплонци далеч не могат да бъдат сигурни в оцеляването си и през този сезон.

Двубоят в столицата започна с минута мълчание в памет на починалия бивш треньор на Барселона Тито Виланова.

4082360

Имайки предвид предстоящия реванш с Байерн в Шампионската лига, Карло Анчелоти остави на пейката Пепе, Фабио Коентрао, Дани Карвахал, Шаби Алонсо и Карим Бензема, докато Гарет Бейл изобщо не бе в групата. Шанс да стартират като титуляри пък получиха Рафаел Варан, Начо, Марсело, Асиер Ияраменди и Алваро Мората. Място сред титулярите получи и Кристиано Роналдо, който отново не изигра пълни 90 минути, имайки предвид скорошното му възстановяване от контузия.

Срещата на "Бернабеу" стартира ударно за домакините, които откриха след само шест минути игра. Кристиано Роналдо опита късмета си от далечна дистанция и по страхотен начин преодоля Андрес Фернандес, бележейки за 1:0.

4082359

След почивката "белите" съвсем се развихриха, което доведе и до нови три гола във вратата на Осасуна.

В 52' Кристиано отнови изправи трибуните на крака, бележейки един от най-красивите си голове през сезона. Подобно на първата част, "седмицата" отново стреля бомбено от дистанция с десния крак, а кълбото се оплете в горния десен ъгъл на вратата - 2:0.

4082361

До края на двубоя домакините доиграха срещата със стил, вкарвайки и още две попадения във вратата на гостите. В 60' се разписа и капитанът Серхио Рамос, който засече точно центриране на Ди Мария и с глава вкара за 3:0.

4082363

Крайното 4:0 оформи Дани Карвахал, който се разписа в 83' след отлична асистенция на Иско.