Интер и Наполи с първо нулево реми от 20 години

Отборите на Интер и Наполи завършиха наравно 0:0 в дерби среща от 35-ия кръг на Серия А, като по този начин двата гранда на италианския футбол извъртяха първо нулево реми помежду си от цели 20 години насам.

Въпреки, че голове на "Сан Сиро" нямаше, то шансове за това далеч не липсваха. И двата отбора направиха сериозен брой пропуски пред противниковите вратари, преди в крайна сметка да се оттеглят с по една точка в актива си.

Лошите новини за наставника на Наполи Рафаел Бенитес дойдоха от контузията, която Гонсало Игуаин получи в края на срещата. Аржентинският таран бе изнесен на носилка, което и поставя под въпрос участието му във финала за Купата на Италия срещу Фиорентина на 3 май.

Така Наполи събра 69 точки и остава на трета позиция в Серия А, разполагайки с аванс от 8 точки пред четвъртия Фиорентина. Интер пък има вече 57 пункта, оставайки пети на четири точки пасив от "Ла Виола".

Мауро Икарди и Родриго Паласио започнаха в атака за домакините, а Естебан Камбиасо, Ернанеш и Матео Ковачич започнаха в средната линия на Интер. Юто Нагатомо и Данило Д'Амброзио атакуваха по двата фланга.

Гонсало Игуаин очаквано оглави атаката на Наполи, а Хосе Мария Кайехон и Лоренсо Инсине бяха поставени на двата фланга на атаката. Гьокхан Инлер, Жоржиньо и Дрийс Мертенс започнаха в средната линия, докато Марек Хамшик влезе в игра от резервната скамейка.

4082369

Първото полувреме предложи интересни ситуации пред двамата вратари, макар и гол да не падна. Пепе Рейна отрази далечен удар на Ернанеш, а малко след това испанецът се справи и при изстрел на Ковачич. Малко след това Дрийс Мертенс отговори от страна на гостите, но белгиецът стреля в аут. Класа показа и Самир Ханданович, който спаси силен удар на Инлер.

4082370

Второто полувреме стартира със сериозен пропуск на домакините. Родриго Паласио засече с глава центриране на Нагатомо, но пращайки топката извън очертанията на вратата. Възможност се откри и пред Гонсало Игуаин, но и Ел Пипита не бе точен.

4082371

В 82' се стигна и до най-чистия шанс пред гостите от Наполи. Гьокхан Инлер бе отлично изведен очи в очи с Ханданович, но халфът на "адзурите" нацели дясната странична греда на вратата.