Шедьовър на Златан прати ПСЖ на още един домашен финал (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен се класира за финала в турнира за купата на Франция. С гол на Златан Ибрахимович столичани победиха като гости срещу Лориен с 1:0.

Шведският национал реализира своето попадение номер 42 във всички турнири през сезона.  Носителят на купата на страната за 2015 година не успя да създаде много положения пред вратата на домакините, а в 72-ата минута Лориен пропусна да поведе в резултата.

Бенжамен Буканджо не успя да преодолее вратаря Салваторе Сиригу, който се намеси решително в ситуацията.

Четвърт час преди края Златан Ибрахимович се разписа с удар от наказателното поле и донесе радостта за запалянковците на столичния клуб.

В събота ПСЖ ще играе срещу Лил на финала в турнира за купата на Лигата. Парижани имат шанс да защитят требъла си от миналата година, след като вече станаха шампиони на Франция за четвърти пореден път.

По-късно тази вечер е вторият полуфинал в надпреварата, когато един срещу друг излизат Сошо и Олимпик Марсилия. Марсилци са печелили националната купа рекордните десет пъти, докато Пари Сен Жермен е с девет трофея.