Шедьовър на Пирло класира Юве напред

Отборът на Ювентус се класира за следващата фаза в Лига Европа, след като спечели италианското дерби с Фиорентина от осминафиналите в турнира.

“Бианконерите” се наложиха с минималното 1:0 при гостуването си във Флоренция и продължават напред след ремито - 1:1 в първия мач в Торино.

Домакините от Фиорентина започнаха двубоя по-активно и още в самото начало създадоха няколко опасни положения пред вратата на “старата госпожа”.

Във 2-ата минута Йосип Иличич пропусна целта, а веднага след това голмайсторът за “ла виола” от първия мач в Торино - Марио Гомес бе много близо до откриване на резултата след удар с глава, но и той не намери рамката на вратата.

Ювентус отвърна с удар с глава на Фернандо Йоренте в 7-ата минута, а Фиорентина - с опасен удар на Клаудио Писаро в 28’, който мина на сантиметри от вратата на Джанлуиджи Буфон.

Първият удар на Ювентус в рамките на вратата на Фиорентина бе дело на Карлос Тевес в 30’, но вратарят на “виолетовите” Нето бе на мястото си и спаси.

В ответната атака на “биаконерите” Пол Погба стреля от границата на наказателното поле, но и неговият удар бе париран от бразилския страж на домакините.

В 38’ Артуро Видал намери чудесно Тевес в наказателното поле и аржентинецът опита нещо много красиво, но ударът му от въздуха не намери очертанията на вратата.

4074305

Фиорентина отговори с топовен изстрел на Иличич, но топката прелетя високо над рамката, пазена от Джиджи Буфон, а в 43’ Нето отново се намеси блестящо след удар на Тевес.

Второто полувреме започна с неприятни вести за домакините. Клаудио Писаро получи контузия и напусна принудително терена, заменен от Масимо Амброзини в 48’.

В 57’ Буфон трябваше да се намесва решително след удар на Хуан Куадрадо. Две минути по-късно Исла центрира меко и Видал стреля с глава от непосредствена близост, но встрани от вратата.

В 69’ Фиорентина остана с 10 футболисти на терена, след като капитанът на “виолетовите” Гонзало Родригес получи втори жълт и съответно червен картон за грубо нарушение срещу Йоренте.

“Бианконерите” нанесоха своя удар две минути след това (71’), а в герой за Юве се превърна ветеранът Андреа Пирло, който най-накрая успя да матира Нето със запазената си марка - неспасяемо изпълнение от пряк свободен удар.

4074293

В 76-ата минута Щефан Лихщайнер сложи топката на главата на Йоренте и испанският таран стреля с глава, но Нето за пореден път показа невероятен рефлекс и спаси Фиорентина.

Останали с човек повече - футболистите на Ювентус се опитваха да решат окончателно сблъсъка с втори гол и на няколко пъти бяха много близо, но Нето не им позволи.

Едно от последните положения се откри пред Лихщайнер в 82’, но Нето се хвърли като котка и изби.

В последната 90-а минута Артуро Видал също виждаше как топката влиза във вратата, но до ново попадение в мача не се стигна и сега Юве чака жребия за четвъртфиналите. Той ще се тегли утре, а мачовете са на 3 и 10 април.