Европейската мелодия на Лудогорец заглъхна на "Местая"

Шампионът на България Лудогорец приключи с европейското си участие за този сезон, след като днес воденият от Стойчо Стоев отбор загуби и втория си мач с испанския Валенсия от 1/8-финалите на Лига Европа.

След като преди седмица „орлите“ допуснаха поражение с 0:3 на националния стадион в София, тази вечер тимът от Разград отстъпи с минималното 0:1 на легендарния „Естадио Местая“. Единственият гол в мача падна след около час игра, когато Пако Алкасер с глава матира Владислав Стоянов.

Лудогорец имаше своите шансове за попадение, но в 64' Роман Безяк и Михаил Александров осъществиха страхотен двоен пропуск пред бразилския страж на домакините Диего Алвеш.

Така Лудогорец напуска Европа с две поредни поражения и общ резултат 0:4, но и с гордо вдигната глава. „Орлите“ достигнаха 1/8-финалната фаза на втория по сила клубен турнир на континента, а с победите си на Стария континент успяха да обединят почти цяла България. За това свидетелстваше и пълният до краен предел „Васил Левски“ при домакинството на Валенсия преди само една седмица.

Треньорът на българите Стойчо Стоев очаквано постави Владислав Стоянов под рамката на вратата, а Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци и Йордан Минев започнаха в защита. Капитанът Светослав Дяков и Христо Златински действаха като двойка вътрешни халфове, а Михаил Александров и Върджил Мисиджан стартираха по двата фланга. Голмайсторът на Лудогорец в Лига Европа Роман Безяк отново оглави атаката, а обичайната си позиция зад него зае Марселиньо.

Хуан Антонио Пици отново заложи на Пако Алкасер като острие в предни позиции, докато Варгас, Парехо и Картабия трябваше да нападат от втора позиция. Фуего и Мичел действаха в средата на терена за "лос че".

4074262

Още в 3' българският тим получи добра възможност да обстрелва пазената от Диего Алвеш врата. Лудогорец получи правото да изпълни пряк-свободен удар на отлична позиция, а зад топката застана Върджил Мисиджан. Изстрелът на холандеца завърши с рикошет, който премина в опасна близост до очертанията на вратата. Малко по-късно Жуниор Кайсара също опита удар от дистанция, но изстрелът с левия крак на "кариоката" излезе в аут.

Лудогорец продължи да бъде по-опасният тим на терена, а в 13' "орлите" отново застрашиха вратата на своя съперник чрез статично положение. Михаил Александров центрира успоредно на голлинията, но неговите съотборници не успяха да завършат заученото положение. В 17' Валенсия също отправи първи удар по посока Владислав Стоянов, но Виктор Руис не бе точен.

В 27' вратата на Лудогорец също бе застрашена, защото Валенсия получи правото да изпълнява статично положение на изключително опасна позиция. Зад кълбото застана Федерико Картабия, но за късмет на "орлите" ударът на аржентинеца срещна стената.

4074263

В 39' националът Христо Златински опита един от специалитетите си. Халфът на "орлите" стреля от дистанция с левия крак, но топката попадна право в прегръдките на Диего Алвеш.

Секунди преди почивката и късметът помогна на Лудогорец. Отново се стигна до пряк-свободен удар пред вратата на Владо Стоянов, а зад топката застана Дани Парехо. Халфът на "лос че" насочи отлично топката, но кълбото срещна една от гредите зад българския вратар.

4074264

Втората част на "Местая" започна с пропукване на българската отбрана. Дълъг пас в половината на Лудогорец намери Пако Алкасер, който се измъкна от защитниците на Лудогорец. Младият стрелец стреля силно с десния крак, но пращайки кълбото над напречната греда. Малко след това "прилепите" отново се приближиха до попадение, но прекрасен шпагат на Козмин Моци предотврати опасността.

В 51' се стигна и до първата добра възможност за Лудогорец през втората част. Капитанът Светослав Дяков пусна къс пас към нахлуващия отляво Върджил Мисиджан, който без забавяне стреля с десния крак. Топката обаче попадна в обсега на Диего Алвеш, който изби в корнер.

4074265

Резултатът на "Местая" бе открит в 59', когато острието на "прилепите" Пако Алкасер отново бе изпуснат от българската защита. Федерико Картабия центрира прецизно в наказателното поле на "орлите", а Алкасер с глава насочи топката в долния десен ъгъл на пазената от Владислав Стоянов врата - 1:0.

Пет минути по-късно Лудогорец пропусна два златни шанса да възстанови равенството. Първо голмайсторът на гостите Роман Безяк не успя да преодолее Диего Алвеш от стопроцентова позиция, а секунди след това Михаил Александров стреля в аут при последвалата добавка. Две минути по-късно Мишо Александров отново стреля с десния крак, но и този път извън очертанията.

В 67' Стойчо Стоев извърши и първа промяна в своя стартов състав. Играта напусна Марселиньо, а неговото място на терена бе заето от колумбиеца Себастиан Ернандес. В 69' Върджил Мисиджан също стреля от дистанция, но и холандецът не съумя да нацели рамката на вратата.

4074266

Постепенно срещата навлезе в последните си десет минути, като мачът вече се доиграваше. В 80' Владислав Стоянов трябваше да се намесва след опасно изпълнение на статично положение, а в 86' Жуниор Кайсара за малко не изненада Алвеш с любопитен изстрел в очертанията на вратата. До края "орлите" опитаха да натиснат своя съперник, но до български гол на митичния "Местая" така и не се стигна.