Шедьовър на Ламела при впечатляващ успех на Тотнъм

Английският Тотнъм записа убедителна победа с 5:1 над Астерас (Триполис) в третия си двубой от група C на Лига Европа, а в герой на двубоя се превръна записалия слаб първи сезон при "шпорите" Ерик Ламела.

Аржентинският ас беше най-активният играч на Маурисио Почетино, след като се отчете с два гола за победата на своя тим.

Особено красив беше първият гол на Ламела, който падна половин час след началото на срещата. След бърза атака с по едно докосване топакта достигна до Адебайор на границата на наказателното поле. Тя му беше избита, но попадна в Ламела, който без подготовка от дъгата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл.

За минути клиповете с гола на Ламела набраха стотици хиляди гледания, като безспорно неговото попадение ще спори за гол №1 на този кръг в Лига Европа.

Иначе, резултатът в мача беше открит още в 13', след като Капуе намери на добра позиция младата надежда на домакините Хари Кейн, който беше безпогрешен.

В 66' отново Ламела беше в центъра на събитията, след като реши сам да пробива отляво. Първоначалният му удар беше париран от защитник, но след това последва безпощадно воле от въздуха, а топката отново се оказа невъзможна за вратаря на гостите - 3:0.

Това обаче не беше всичко в срещата, след като в 75' и Хари Кейн отбеляза второто си попадение, а младията нападател се отчете и с хеттрик само 6 минути по-късно. Срещата обаче завърши лошо за Тотнъм, след като Лорис си изкара директен червен картон в 87', а две минути по-късно почетен гол за гостите отбеляза Баралес.

В другата среща от групата Бешикташ беше абсолютно категоричен при гостуването си на Партизан в Белград, печелейки с 4:0. Заради категоричния си успех турците оглавиха класирането заедно с Тотнъм. Двата отбора са с по 5 точки  и 6:2 голова разлика. Астерас е с 4 пункта, а Партизан - само с 1.