Борусия (М) и Виляреал громят здраво в Лига Европа

Испанският клуб Виляреал продължава убедителното си представяне в Лига Европа, след като "жълтата подводница" разби Цюрих с 4:1 у дома и оглави група A във втората по сила европейска клубна надпревара.

Двубоят беше равностоен, но само след първото полувреме. В 6' Кани откри резултата в полза на домакините, което отпусна селекцията в жълто и в 43' Шьонбахлер успя да изравни, давайки надежди за лидера в Швейцария.

През втората част Виляреал се развихри, като Вието се възползва от чудесен пас на Еспиноза в 57' и даде нов аванс на своите, а само три минути по-кусно Бруно подпечата победата на своите.

Все пак до края на мача резервата Джовани Дос Сантош отбеляза поредния си гол през настоящия сезон и направи победата на Виляреал още по-категорична.

В другата среща от групата Борусия (Мюнхенгладбах) разкова с 5:0 Аполон (Лимасол). През първата част Траоре беше точен за 1:0 в 11', но през второто представящият се силно немкси тим отбеляза още четири - чрез  Хргота (56) и отново Траоре в 67', Херман (83) и Азар в добавеното време.

След изиграването на първите три мача лидер е Виляреал с актив от 7 точки, докато Борусия изостава на 2-о място с 5. Аполон е с 3, а Цюрих - само с 1.