Шедьовър на Джеко и голям Азар оформиха 6-голово бижу на "Стамфорд Бридж"

снимка: twitter.com

Челси и Рома сътвориха един от най-големите спектакли в тазгодишната Шампионска лига! Английският шампион и "вълците" от Рим оформиха шестголово бижу на "Стамфорд Бридж", като завършиха наравно 3:3 в трети двубой от група "С" на най-комерсиалния клубен турнир в света. Двубоят бе изключително драматичен. Челси поведе с 2:0 и се бранеше при комфортен аванс, но смелите римляни направиха и невъзможното, за да обърнат резултата до 3:2. В крайна сметка, те не удържаха преднината си и паритетът бе възстановен.

Двете най-големи фигури на терена тази вечер бяха Един Джеко и Еден Азар. Лидерът в атаката на Рома вкара гол шедьовър и добави още един, а с два се отчете и белгийския маестро на "сините" от Лондон. Давид Луис поведе Челси в резултата. Другото попадение за Рома пък бе дело на Александър Коларов.

SPORTA.BG проследи сблъсъка НА ЖИВО С КАРТИНА И ВИДЕО - вижте всичко по-интересно ТУК!

Гостите започнаха срещата много по-настървено. Още в 8-ата минута Диего Пероти показа класата си, като премина през трима бранители в синьо и застраши с изстрел вратата на Тибо Куртоа. Топката обаче мина над гредата на белгийския страж.

В 11-ата минута Челси вече бе напред в резултата. Давид Луис стреля от около 30 метра, но топката се отби в краката на бранител на гостите и отново попадна у бразилеца. Той не се поколеба да я шутира за втори път извън наказателното поле и това бе правилното решение. Топката попадна неспасяемо в мрежата на Алисон за 1:0. Луис бе използван в непривична за него позиция като дефанзивен халф и се справи брилянтно.

Рома обаче продължи да натиска, а Наинголан опита късмета си отблизо. Куртоа обаче отрази удара му с крак. Челси се прибра и разчиташе предимно на контраатаки. Точно така падна вторият гол за лондончани. Азар открадна една топка от Перес и организира нападение, като потърси Мората. Испанецът стреля, а топката рикошира в краката на Фацио, за да попадне у Азар. Белгиецът хладнокръвно я завърши в мрежата на Алисон за 2:0 в 37-ата минута.

Все пак, настоятелността на футболистите от Рим даде резултат и само 3 минути след това те върнаха интригата. Коларов пусна топката технично край Аспиликуета и нахлу в пеналта, а след това отправи мощен шут с левия крак. Кълбото рикошира в крака на Кристенсен и попадна във вратата на Куртоа за 1:2.

След почивката играчите на Еузебио ди Франческо не се отказаха в търсене на изравнителното попадение и достигнаха до него в 64-ата минута. Този гол може да влезе като претендент за попадение на сезона в надпреварата. Фацио пусна дълъг пас към Джеко, а босненецът се придвижи умело и от воле изстреля снаряд към вратата на Челси. Топката попадна неспасяемо в мрежата на Куртоа за втори път тази вечер. С това изпълнение нападателят на Рома вкара първия си гол срещу този съперник от 10 случая.

Бившият таран на Манчестър Сити не бе казал последната си дума. Той изведе тима си към пълен обрат след само още 4 минути. Коларов центрира и сложи топката точно на главата на съотборника си, който не пропусна да вкара и да подлуди гостуващите фенове на "Стамфорд Бридж". Така смелият тим на Рома наказа домакините и стигна до заслужен обрат.

Радостта на "вълците" трая само 5 минути. Еден Азар отново показа защо е лидер на лондончани, след като възвърна паритета. Той се възползва от центриране на Педро, измъкна се от защитата на римляните и технично насочи кълбото с глава покрай плонжа на Алисон.

До края Джеко можеше да оформи хеттрика си и да изведе отново Рома напред, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Кейхил също опита да донесе успеха на Челси, но и той не сполучи. Така двата отбора разделиха по 1 точка в луд мач с много попадения и качествен футбол.

Челси остава лидер в група "С" със 7 точки, а Рома е втори с 5. Атлетико (Мадрид) има само 2, а Карабах е на дъното с 1 пункт.