Атлети пак не би, историческа точка за футбола в Азербайджан

снимка: twitter.com

Атлетико (Мадрид) направи грешна стъпка, след като завърши наравно 0:0 в гостуването си на Карабах в трети мач от група "С" на Шампионската лига. Така финалистът от 2016 и 2016 година продължава да търси първата си победа в тазгодишното издание на надпреварата. "Дюшекчиите" имат само 2 точки, след като направиха нулево реми и с Рома, а после паднаха с 1:2 от Челси.

Точката за Карабах е историческа за азербайджанския футбол. Това е първият тим от тази страна, който успява да спечели точка в европейските клубни турнири. Тимът на Диего Симеоне пък се отдалечава от основните си конкуренти в групата и трябва задължително да спечели следващия си мач, за да запази шансове.

В последния четвърт час гостите играха с човек повече след червения картон на Дино Ндлову. Най-спорният момент дойде шест минути преди края, когато Фернандо Торес поиска фаул в наказателното поле, но арбитърът не отсъди дузпа.

През първото полувреме Атлети създаде две опасни голови ситуации, които обаче не завършиха с гол. В 27-ата минута Яник Ферейра Караско излезе сам срещу вратаря Ибрахим Шехич, но стражът успя да избие изтрела в корнер. В 39-ата минута пък Антоан Гризман се беше измъкнал от отбраната след подаване на Гамейро. И този път обаче Шехич се оказа победител в дуела.

"Дюшекчиите" продължиха с атаките и след почивката и в 53-ата минута Гризман реализира, но попадението беше отменено заради засада. Най-сериозното положение за Карабах дойде в 64-ата минута. Бразилецът Енрике се озова на отлична позиция фронтално срещу Облак, но не уцели добре топката.

В 75-ата минута Ндлову получи втори жълт картон и беше изгонен, след като съдията прецени, че той е симулирал за дузпа след единоборство с Диего Годин. До края обаче Атлети не успя да преодолее добре организираната защита на азербайджанския тим и така двубоят приключи при 0:0.