Що е то скука? Дания и Ейре кюскат топка

Дания и Ейре извъртяха много безинтересен мач - 0:0 на “Паркен” в Копенхаген в първи мач от баражите за класиране на световното първенство догодина и оставиха всичко за реванша в Дъблин във вторник. Явно напрежението от големия залог си каза думата.

По-интересно бе на трибуните, където двете агитки скандираха мощно. Особено феновете на гостите (на снимката), които не спряха да с еналиват с бира насред стадиона.

Първата възможност се откри пред датчаните в 11-ата минута, когато вратарят на Ейре Рандолф с две фантастични намеси опази вратата си суха.  Двата тима не стигаха до сериозни положения. Първата възможност за ирландците дойде в 39-ата минута, но нападателят в бяло не успя да нанесе добър удар по топката. В 42-ата минута се наложи и Каспер Шмайхел да се намесва след една добра ирландска атака, завършила с удар към вратата на Дания на Сайръс Кристи.

През втората част домакините упражниха натиск в началните минути, а Ериксен имаше претенции за игра с ръка на границата на наказателното поле на защитник на ирландците, но те останаха напразни.

До края домакините отново бяха по-активният тим, но с намесите си вратарят Рандълф отчая нападателите на "червения динамит". Не помогна и влизането на Никлас Бендтнер. В 90-ата минута резервата Поулсен стреля с глава от томката за изпълнение на дузпа, но вратарят на Ейре спаси и остави интригата за реванша в Дъблин.